Hetman Zamość przegrał z ŁKS-em Łagów i pozostał na końcu ligowej stawki

Także w 3. kolejce III-ligowych zmagań Hetmanowi Zamość nie udało się zdobyć pierwszych punktów w sezonie 2020/2021. W konfrontacji z ŁKS-em Łagów podopieczni Michała Macka strzelili za to swoją pierwszą bramkę w bieżących rozgrywkach, a jej autorem był Rafał Kruczkowski, który już w 14. minucie wpisał się na listę strzelców. Jak się potem okazało, był to jedyny moment radości dla przyjezdnych. W samej końcówce pierwszej części gry do wyrównania doprowadził Krystian Zaręba, a po przerwie szalę zwycięstwa na korzyść ŁKS-u Łagów przechylił Adam Imiela, wykorzystując rzut karny. Hetman nie potrafił doprowadzić do wyrównania i przegrał na boisku rywala 2:1. – Byliśmy dobrze przygotowani na ten mecz. Doskonale wiedzieliśmy, że zespół z Łagowa otwiera grę trójką defensorów i wszystkie piłki stara się grać za linię obrony. Pierwsi zdobyliśmy gola po naszym pressingu. Wiedzieliśmy, kiedy go założyć i wyglądało to nieźle. Straciliśmy bramki po błędach indywidualnych – wrzucie z autu i rzucie karnym. Przegrywamy kolejny mecz, w którym rywale nie trafiają z gry, a tylko i wyłącznie po naszych błędach. Zespół po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Mimo niekorzystnego wyniku wszyscy młodzi zawodnicy dali z siebie maksimum. Stwarzaliśmy sporo sytuacji, graliśmy w piłkę, ale niestety punkty zostają w Łagowie – podsumował trener Hetmana Michał Macek.

W następnej kolejce Hetman Zamość podejmie Wisłę Puławy (15 sierpnia, 17:00).

ŁKS Łagów – Hetman Zamość 2:1 (1:1)
Bramki: Krystian Zaręba 45+1’, Adam Imiela 57’ (rzut karny) – Rafał Kruczkowski 14’

Hetman: Gibki – Wolanin, Jaroszyński, Myszka, Gierowski (84′ Maciaś) – Cain, Pupeć, Kruczkowski, Turczyn, Baran (72′ Białousko) – Grzęda (70′ Pokrywka).

Żółte kartki: Patryk Wilk, Kacper Rogoziński, Krystian Zaręba, Szczepan Krzeszowski – Adrian Gierowski, Łukasz Pokrywka
Sędziował: Jakub Pych (Dębica).