Hetmana dobre złego początki. Kolejna porażka zamościan

Wciąż bez ligowego zwycięstwa w sezonie 2020/2021 pozostają piłkarze Hetmana Zamość. W 13. kolejce rozgrywek III-ligowych podopieczni Jarosława Czarnieckiego ulegli na wyjeździe Wólczance Wólka Pełkińska aż 1:6. Początek sobotniej konfrontacji na Podkarpaciu był niezły dla zamojskiej ekipy. W 17. minucie biało-zielono-czerwoni objęli prowadzenie po bramce Łukasza Pokrywki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Okana Ozcifciego zawodnik Hetmana wykorzystał błąd golkipera rywali przy chwycie piłki. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze przejęli inicjatywę. Najpierw w 37. minucie wyrównał Krzysztof Pietluch pewnie egzekwując rzut karny, a trzy minuty później Wólczanka objęła prowadzenie po skutecznym uderzeniu Mateusza Olejarki. Po przerwie miejscowi powiększali swoją przewagę. Trzeciego gola dla ekipy prowadzonej przez Daniela Myśliwca strzelił Kacper Durda. Od 61. minuty reprezentanci Podkarpacia musieli sobie radzić w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jana Pedy, lecz to nie zatrzymało rozpędzonej drużyny miejscowych. W kolejnym fragmencie Olejarka i Durda dołożyli kolejne bramki i w 71. minucie drużyna z Wólki Pełkińskiej prowadziła 5:1. W samej końcówce Wólczanka dostała drugi rzut karny. Do jedenastki podszedł Kamil Matofij, a piłka po jego podcince trafiła w poprzeczkę. Jednak futbolówka trafiła do Kacpra Masnego, który ustalił rezultat tego spotkania na 6:1.

W następnej kolejce Wólczanka Wólka Pełkińska zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (10 października, 15:00). Natomiast Hetman Zamość podejmie Jutrzenkę Giebułtów (10 października, 12:00).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Hetman Zamość 6:1 (2:1)
Bramki: Krzysztof Pietluch 37′ (rzut karny), Mateusz Olejarka 40′, 65′, Kacper Durda 55′, 71′, Kacper Masny 89′ – Łukasz Pokrywka 17′

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Pawłowski, Peda – Szczypek, Galara (78′ Baran), Podstolak (78′ Michalski), Pietluch (72′ Matofij) – Durda (78′ Masny), Olejarka (66′ Gul).

Hetman: Rosiak – Wolanin, Myszka, Dajos (77′ Jamroż), Szatała (65′ Gierowski) – Turczyn, Ozcifci (70′ Polak), Grzęda (70′ Kruczkowski), Pupeć, Pokrywka – Cain.

Żółte kartki: Jan Peda x2 – Damian Pupeć