Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Hetmana Zamość

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Hetmana Zamość

Do sezonu 2019/2020 Hetman Zamość przystępował w roli beniaminka. W rundzie jesiennej podopieczni Jacka Ziarkowskiego zdobyli 21 punktów i na półmetku kampanii zajmują miejsce w dolnej części tabeli grupy IV III ligi. 

HETMAN ZAMOŚĆ W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 14
Punkty: 21
Zwycięstwa: 5
Remisy: 6
Porażki: 7
Bramki strzelone: 22
Bramki stracone: 25
Najwyższe zwycięstwo: 4:0 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka: 1:4 z Motorem Lublin

Zwycięstwa u siebie: 3
Remisy u siebie: 4
Porażki u siebie: 2
Bramki strzelone u siebie: 13
Bramki stracone u siebie: 9
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 4:0 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka u siebie: 0:2 z Wisłoką Dębica

Zwycięstwa na wyjeździe: 2
Remisy na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 5
Bramki strzelone na wyjeździe: 9
Bramki stracone na wyjeździe: 16
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:1 z Wólczanką Wólka Pełkińska i z Orlętami Radzyń Podlaski
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:4 z Motorem Lublin

NAJSKUTECZNIEJSI

Paweł Myśliwiecki – 8 goli
Kamil Oziemczuk – 7 goli
Bruno Wacławek – 3 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Jacek Ziarkowski: – Początek rundy w naszym wykonaniu był niezły i obiecujący. W pewnym momencie jednak nastąpiła zadyszka, po której wpadliśmy w dołek. Długo nie mogliśmy z niego wyjść. Dopiero na koniec przełamaliśmy passę meczów bez zwycięstwa (dziesięć spotkań z rzędu bez wygranej- przyp. red.). Ogólna ocena nie może być dobra, bo liczyliśmy na nieco więcej. Mamy świadomość tego, że jesteśmy beniaminkiem, lecz wiemy, że w niektórych meczach mogliśmy pokusić się o lepsze wyniki. To zapewniłoby nam spokój przed rundą rewanżową. W przerwie zimowej czeka nas sporo pracy i musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć spadku z III ligi. Teraz już nie może nam się przytrafić taka seria. Głównie dlatego zmodyfikowaliśmy nasz plan przygotowań, bo będziemy trenowali do 20 grudnia. Nie będziemy mieli wiele czasu na odpoczynek, ale prawda jest taka, że my nie mamy co odpoczywać, ponieważ nie wykonaliśmy dobrze swojej pracy.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Prowadzimy rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby nas wzmocnić. Wielu nowych nazwisk na pewno nie będzie, ale chcemy uzupełnić te pozycje, na których nie do końca nam w tej rundzie wszystko funkcjonowało. W pewnych sektorach boiska nie wyglądaliśmy dobrze i musimy doprowadzić do tego, aby zwiększyć naszą jakość. Zapewne wiele składowych się na to złożyło, chociażby przesunięcie Michała Skiby na bok obrony, które nastąpiło bardziej z przymusu i choroba Patryka Słotwińskiego. Patryk dołączył do nas w połowie rundy i wszedł na boisko praktycznie z marszu, a jego dyspozycja fizyczna nie mogła być przecież rewelacyjna. Aspekt ofensywny także nie był zadowalający, zwłaszcza w drugiej części. Rywale wiedzieli, co jest naszą mocną stroną i potrafili się temu przeciwstawić.

Ubytki: W rundzie wiosennej zabraknie Mateusza Olszaka, Adama Brzozowskiego i Macieja Rzadkosza. Ten ostatni nabawił się kontuzji i do końca jeszcze się nie pozbierał. Jeśli chodzi o pozostałe nazwiska, to mądrzejsi będziemy w trakcie okresu przejściowego. Potrzebne są nam zmiany, ponieważ nie wszyscy sprawdzili się w III-ligowych bojach. Rzeczywistość okazała się brutalna i musimy teraz zrobić krok do przodu. Na testach w Termalice Nieciecza przebywał ostatnio Bruno Wacławek i z tego, co wiem wypadł tam obiecująco. Chciałbym jednak, żeby ten zawodnik został w Hetmanie, bo wywalczył sobie miejsce w składzie, a w jego wieku najważniejsza jest liczba minut spędzonych na boisku. Myślę, że kolejne pół roku w III lidze wyszłoby mu tylko na dobre.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

7.01 – pierwszy trening
18.01 – Stal Kraśnik
25.01 – Sparta Rejowiec Fabryczny
1.02 – Legia Warszawa (Centralna Liga Juniorów)
1.02 – Motor Lublin
8.02 – Wólczanka Wólka Pełkińska
15.02 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
22.02 – Chełmianka Chełm
26.02 – Kryształ Werbkowice
29.02 – Sokół Sieniawa.

*bilans po 18 kolejkach

fot. Hetman Zamość