Siatkarzy KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski stać na dobry wynik

Siatkarzy KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski stać na dobry wynik

W sezonie 2018/2019 system awansu w II lidze mężczyzn składa się z następujących etapów: I rundy play-off, II rundy play-off, turnieju półfinałowego i turnieju finałowego. I runda, która rozpoczyna się w trzeci weekend lutego, rozgrywana jest do trzech wygranych spotkań, a gospodarzem pierwszego terminu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Zgodnie z tym, KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski będzie teraz rywalizował z KS Metro Warszawa. 

RUNDA ZASADNICZA ŚREDNIO UDANA

Z bilansem pięciu zwycięstw i jedenastu porażek siatkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski zajęli szóste miejsce w tabeli grupy 2 II ligi mężczyzn. – Za nami dziwna runda. Przegrywaliśmy mecze, które teoretycznie powinniśmy wygrywać i traciliśmy w nich niepotrzebnie punkty. Natomiast mierząc się z naprawdę silnymi zespołami w naszej grupie, prezentowaliśmy się nieźle, mimo tego, że nie urywaliśmy tym drużynom oczek. Szóste miejsce po rundzie zasadniczej nas nie zadowala, bo stać nas na więcej i powinniśmy być sklasyfikowani wyżej – mówi kapitan zespołu, Tomasz Nowacki.

RYWALIZACJA Z KS METRO WARSZAWA

W rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego raz wygrali i raz przegrali z ekipą ze stolicy kraju. – U nas wygraliśmy z tym zespołem dość gładko, ale na wyjeździe nie było już tak kolorowo. Przed nami jednak zupełnie inne spotkania i teraz o wynikach zadecydują pewnie jeszcze inne czynniki. Technicznie na pewno nie odstajemy niczym od rywali – komentuje przyjmujący Michał Gołębiowski. – Przeciwnicy są na fali wznoszącej. Początek sezonu w ich wykonaniu nie był może najlepszy, ale ich motorem napędowym pewnie będzie atakujący Paweł Mikołajczak, a więc zawodnik z przeszłością plusligową. Musimy popracować nad tym, żeby nie narobił nam wiele szkody. Jeśli uda nam się go zatrzymać, to możemy śmiało powalczyć. Tym bardziej że faza play-off to zupełnie inna historia. Runda zasadnicza w pełni może nie oddawać potencjału jakiegoś zespołu, dlatego trzeba walczyć o każdą piłkę – zaznacza środkowy Rafał Kępka. – Na pewno jedziemy do Warszawy po dwa zwycięstwa, a czy plan nam się powiedzie, to zobaczymy – precyzuje Nowacki.

BRAK MUROWANEGO FAWORYTA

KS Metro Warszawa do I rundy fazy play-off przystępuje z trzeciego miejsca, ale na tym etapie rozgrywek nie ma to wielkiego znaczenia. – Musimy zagrać drużynowo, bo nie mamy takiego zawodnika, który sam zwyciężyłby mecz. Gra zespołowa może okazać się kluczem do zwycięstwa. Jeśli uda nam się wygrać jedno starcie na wyjeździe, to już będziemy mieli plusy tego wyjazdu – komentuje Kępka. – Myślę, że jeśli wstrzelimy się w zagrywkę i utrzymamy przyjęcie na odpowiednim poziomie, to możemy narobić gospodarzom wiele problemów. Przewaga hali może mieć jakieś znaczenie, ale z tym powinniśmy sobie poradzić – kończy Gołębiowski.

I RUNDA FAZY PLAY-OFF

KS Metro Warszawa – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (16 lutego, 17:00)
KS Metro Warszawa – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (17 lutego, 17:00).

fot. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (archiwum)