W kadrze Huraganu pozostały ostatnie niewiadome

W kadrze Huraganu pozostały ostatnie niewiadome

W sezonie 2018/2019 KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski po raz kolejny poprowadzi Łukasz Wasąg. 26-letni szkoleniowiec, w porównaniu z poprzednią kampanią, tym razem ma więcej czasu na dopięcie wszystkich spraw, czego efektem jest ugruntowany już skład II-ligowca.

Chciałem kontynuować pracę w Huraganie Międzyrzec Podlaski, bo nie uważam, że poprzedni sezon w naszym wykonaniu był tragiczny. Do połowy stycznia prezentowaliśmy się naprawdę nieźle. W minionym roku, kiedy obejmowałem zespół, musiałem zmierzyć się z tym, że część zawodników odeszła, a z innymi kontrakty były już podpisane. Takie były po prostu realia. Teraz zostało to inaczej zbudowane. Skład udało nam się domknąć w miarę szybko, a wszystko przebiega spokojnie. W pracy trenera to bardzo ważne – wyjaśnia Łukasz Wasąg.

Ekipę z województwa lubelskiego opuściło czterech siatkarzy. Wśród nich są Patryk Brzostek, Michał Jankowski, Bartosz Matraszek i Grzegorz Kołodziej. Wiadomo, że w ich miejsce klub pozyskał nowych graczy, ale z oficjalnym ujawnieniem nazwisk chce jeszcze poczekać. – Myślę, że do gry w naszym zespole namówiliśmy najlepszych zawodników, jacy byli dostępni na rynku. W zasadzie to mamy jeszcze jedno luźne miejsce, gdyby ktoś chciał do nas dołączyć na pozycji atakującego czy przyjmującego – mówi trener.

Drużyna KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski przygotowania do sezonu rozpocznie w połowie sierpnia. – Właściwie to czekamy tylko na to, aż Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosi termin rozpoczęcia ligi. Dawno nie było u nas żadnego turnieju, więc może teraz uda się coś zorganizować? Do meczów sparingów spróbujemy pewnie namówić lokalne zespoły takie jak MKS Avia Świdnik czy LKPS Politechnika Lublin – kończy Łukasz Wasąg.