Brak doświadczenia i przespany początek drugiej połowy przyczyniły się do porażki Olimpii

W meczu 3. kolejki grupy III mistrzowskiej rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska ulegli we własnej hali KS Uniwersytetowi Radom 29:30. O zwycięstwie gości zadecydował brak doświadczenia podopiecznych Marcina Stefańca oraz przespany początek drugiej połowy przegrany kilkoma trafieniami. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był w tym spotkaniu Jakub Polok, który zapisał na swoim koncie siedem bramek, jednak to nie wystarczyło to do końcowego triumfu. Mierzyliśmy się z dobrym przeciwnikiem ogranym na poziomie pierwszoligowym. Moi zawodnicy zagrali bardzo fajnie w obronie i mądrze w ataku. Również bramkarze pomogli i generalnie oceniam ten mecz na plus, choć przegraliśmy jedną bramką. Myślę, że remis byłby bardziej sprawiedliwy, ale taki jest sport. Zagraliśmy dobry mecz z wymagającym przeciwnikiem i z tego należy się cieszyć. Myślę, że o porażce przesądziła młodość. Pewne rzeczy powiedzieliśmy sobie przy ostatniej sytuacji. Chłopcy tego nie zrealizowali i stąd ta przegrana jedną bramką. Myślę, że gdybyśmy zatrzymali tą akcję, to moglibyśmy powalczyć o wygraną. Ponadto przespany początek drugiej połowy, który przegraliśmy 0:3. Tu upatrywałbym przyczyn porażki – mówi Marcin Stefaniec.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska zmierzy się na wyjeździe z ekipą Pabiks IMPACT Pabianice (7/8 marca).

UKS Olimpia Biała Podlaska – KS Uniwersytet Radom 29:30 (15:16)

UKS Olimpia: Niedzielski, Polak, Stroiński – Polok 7, Grochowski 6, G. Olichwiruk 4, Szyszko 4, Cielecki 3, Fic 1, Konieczny 1, Tarasiuk 1, M. Olichwiruk 1, Kobyliński 1, Jaszczuk, Winnicki.

KS  Markowski – Rojek 8, Kubajka 7, Kiraga 6, Stanik 3, Mroczek 3, Wasik 2, Banaczek 1, Krukowski, Sikora, Maszczyński, Pawelec.

Kary: 4 minuty (Jakub Szyszko, Piotr Cielecki) – 2 minuty (Rafał Banaczek).