Młodzi szczypiorniści z Białej Podlaskiej bez problemów wygrali z Bestios Białystok

W 5. serii gier rozgrywek II ligi grupy III B piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska pokonali we własnej hali ekipę Bestios Białystok 33:28. Sobotnią konfrontację rozpoczął skuteczny rzut przyjezdnych, na który podopieczni Marcina Stefańca odpowiedzieli serią pięciu trafień. W 6. minucie gracze z Białej Podlaskiej prowadzili 5:1. W kolejnym fragmencie spotkania miejscowi utrzymywali przewagę. Od stanu 10:6 zawodnicy Olimpii rzucili cztery bramki z rzędu i w 21. minucie wyszli na ośmiobramkowe prowadzenie (14:6). Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 18:11. Po przerwie reprezentanci Lubelszczyzny kontrolowali spotkanie, a w 52. minucie ich przewaga wzrosła nawet do dziesięciu trafień (32:22). W końcówce szczypiorniści Bestios zmniejszyli rozmiary porażki, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 33:28. Najwięcej bramek dla Olimpii rzucili w tym spotkaniu Jakub Jaszczuk i Gabriel Olichwiruk. Obaj pokonali bramkarzy rywali po siedem razy. – Cały mecz był pod naszą kontrolą, a chłopaki zagrali solidnie w obronie. Również bramkarze zrobili swoje. Moi gracze dobrze biegali i zdobywali łatwe bramki. Mimo to popełniliśmy trochę za dużo błędów własnych przede wszystkim przy podaniach. Skupiamy się jednak na niedzielnym meczu z Azotami Puławy w kategorii juniorskiej, bo to nasz główny cel na ten weekend. Końcówka meczu z Bestios? Myślę, że gdy w ostatnich minutach prowadzi się dziesięcioma bramkami, to ciężko zmobilizować chłopaków, żeby skoncentrowali się na 100%. Sam jestem zawodnikiem i wiem, że nie zawsze można utrzymać koncentrację do samego końca. Tak naprawdę to spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie i trudno, żeby moi gracze byli skoncentrowani przez pełne sześćdziesiąt minut – wyjaśnia Marcin Stefaniec.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska zagra u siebie z SPR-em Nowe Piekuty (19 października, 15:00).

UKS Olimpia Biała Podlaska – Bestios Białystok 33:28 (18:11)

UKS Olimpia: Stroiński, Niedzielski, Polak – Jaszczuk 7, G. Olichwiruk 7, Tarasiuk 6, Szyszko 5, Grochowski 3, Cielecki 2, Fic 1, Michalczuk 1, Kobyliński 1, Winnicki, Lewczuk.

Bestios: Niesterowicz, Dyśko – Puchalski 14, Jadczak 5, Stec 4, Płoński 2, Kalinowski 1, Jaskurzyński 1, Kowalczuk 1, Hastsilovich, Gawza, Jabłoński.

Kary: 8 minut (Kacper Winnicki x2, Jakub Grochowski, Gabriel Olichwiruk) – 14 minut (Szymon Jadczak x2, Patrycjusz Jaskurzyński x2, Przemysław Kalinowski x2, Wojciech Stec).