Nieskuteczność w końcówce zadecydowała o przegranej Olimpii

Drugiej porażki w rozgrywkach II ligi grupy III B w sezonie 2019/2020 doznali szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska. W 10. kolejce ligowych zmagań podopieczni Marcina Stefańca ulegli na wyjeździe KS Szczypiorniakowi Dąbrowa Białostocka 31:34. Młodzi gracze z Białej Podlaskiej rozpoczęli środowe spotkanie od prowadzenia 4:1, jednak miejscowi błyskawicznie doprowadzili do remisu. Po wyrównanym fragmencie reprezentanci Lubelszczyzny odskoczyli i w 15. minucie znów mieli trzy bramki przewagi (10:7). Osiem minut później, po trafieniu Jakuba Szyszko goście prowadzili 16:12. Gracze z Dąbrowy Białostockiej zmniejszyli różnicę, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 18:16 dla Olimpii. Po przerwie bialczanie odbudowali przewagę, która w 42. minucie wynosiła pięć trafień na ich korzyść (27:22). Chwilę później gospodarze zniwelowali straty (28:27), a od stanu 29:27 dla przeciwników zanotowali serię pięciu bramek i objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Ostatecznie podlaski zespół zwyciężył 34:31. Najskuteczniejszym zawodnikiem pokonanej ekipy był Jakub Polok. Rozgrywający zapisał na swoim koncie dziesięć trafień. – Tak naprawdę do 45.-50. minuty kontrolowaliśmy wynik tego meczu. Później zawiodła nas skuteczność. Było wiele pozycji do rzutu, ale nie mogliśmy wstrzelić się w bramkę, co zaważyło. Nie wykorzystaliśmy czystych sytuacji, a zespół z Dąbrowy Białostockiej doprowadził do remisu. Potem dalej nie mogliśmy pokonać bramkarza rywali. U nas bramkarze troszkę nie funkcjonowali, sytuacja się odwróciła i stąd ten wynik – wyjaśnia trener zespołu z Białej Podlaskiej.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska zagra na wyjeździe z SPR-em ROKiS Radzymin (30 listopada, 17:00).

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – UKS Olimpia Biała Podlaska 34:31 (16:18)

KS Szczypiorniak: Kiedysz, Maksimowicz – Bruszewski 11, Ma. Łabieniec 8, Dziemiach 6, Jurgilewicz 4, Pers 2, Kozłowski 2, Lewkowicz 1, Tryzna, Szczęsnowicz.

UKS Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Polok 10, Kobyliński 5, Jaszczuk 3, Grochowski 3, Szyszko 3, Fic 2, Cielecki 2, G. Olichwiruk 2, Michalczuk 1, Lewczuk, Tarasiuk, Konieczny.

Kary: 8 minut (Mateusz Łabieniec x3, Wojciech Kozłowski) – 2 minuty (Marcin Michalczuk).
Czerwone kartki: Mateusz Łabieniec 47′ – Daniel Kobyliński 50′