Olimpia zdominowała Orlęta po przerwie

W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej rozgrywek II ligi grupy III piłkarzy ręcznych szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska pokonali przed własną publicznością Enea Orlęta Zwoleń 43:28. Początek niedzielnego spotkania był bardzo wyrównany. Trwała gra “bramka za bramkę”, a żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi. Dopiero w 22. minucie ekipa ze Zwolenia odskoczyła na dwa trafienia (12:10), jednak miejscowi błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym (15:15). Na początku drugiej części podopieczni Marcina Stefańca popisali się serią sześciu bramek, wychodząc w 40. minucie na prowadzenie 24:18. W kolejnych akcjach przewaga graczy z Białej Podlaskiej rosła i w 53. minucie, po celnym rzucie Jakuba Szyszko wynosiła już jedenaście trafień (34:23). W końcówce gospodarze powiększyli różnicę bramkową, ostatecznie wygrywając 43:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięzców był w tym spotkaniu Jakub Jaszczuk, który zapisał na swoim koncie dziesięć trafień. Starcie z zespołem ze Zwolenia było dla młodych graczy Olimpii ostatnim sprawdzianem przed turniejem Mistrzostw Polski Juniorów, który w dniach 31 stycznia – 2 lutego odbędzie się w Białej Podlaskiej. O awans do kolejnej fazy zespół prowadzony przez Marcina Stefańca powalczy z Energą Wybrzeże Gdańsk, KS Warszawianką i MKS-em Truso Elbląg. – Przede wszystkim byliśmy lepiej przygotowani fizycznie od rywali. Biegaliśmy przez cały mecz, a ekipa ze Zwolenia mówiąc kolokwialnie siadła w drugiej połowie. Kontynuowaliśmy swoją dobrą grę w obronie, a także w ataku i nie trzeba było długo czekać na efekty. Nie mamy określonego celu w grupie mistrzowskiej. Postawiliśmy sobie za cel awans do tej grupy, aby ogrywać się z najlepszymi. Cieszymy się z tego, że możemy mierzyć się z dobrymi zespołami, przygotowując się do mistrzostw. Najbliższy turniej Mistrzostw Polski Juniorów? Naszym celem jest awans z pierwszego miejsca. Na pewno nie będzie łatwo, ale jeśli chcemy dalej powalczyć, to musimy pewnie wygrać ten turniej – mówi Marcin Stefaniec.

UKS Olimpia Biała Podlaska – Enea Orlęta Zwoleń 43:28 (15:15)

UKS Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Jaszczuk 10, Polok 9, Szyszko 8, Grochowski 5, Tarasiuk 4, Cielecki 3, G. Olichwiruk 3, Michalczuk 1, Fic, Lewczuk, Winnicki, M. Olichwiruk.

Enea Orlęta: Spytek, Lubawy – Kuchczyński 8, Stępniewski 5, Marzęda 5, Tuszyński 4, Salach 2, Płaczkowski 1, Chołuj 1, Rutkowski 1, Włodarczyk 1, Smyrgała.

Kary: 6 minut (Jakub Jaszczuk, Jakub Tarasiuk, Piotr Cielecki) – 6 minut (Bartosz Salach, Jakub Rutkowski, Kacper Tuszyński).