Pogrom na koniec roku w wykonaniu drużyny z Białej Podlaskiej

Wynikiem 39:22 zakończył się mecz 14. kolejki II ligi grupy III B piłki ręcznej mężczyzn pomiędzy UKS-em Olimpia Biała Podlaska, a UMKS-em Trójka Ostrołęka. Gospodarze nie pozostawili ekipie z Mazowsza złudzeń, kontrolując boiskowe wydarzenia od pierwszego gwizdka, aż do zakończenia spotkania. Dla zespołu z Lubelszczyzny kluczowa w odniesieniu zwycięstwa okazała się skuteczna gra w obronie, która pozwalała na zdobywanie bramek po szybkich kontratakach. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jakub Polok, który zapisał na swoim koncie dwanaście trafień. Po stronie gości starał mu się wtórować Michał Deptuła, zdobywca dziesięciu bramek. Konfrontacja z drużyną z Ostrołęki była dla Olimpii ostatnim meczem rundy zasadniczej. Młodzi szczypiorniści z Białej Podlaskiej zakończyli pierwszą połowę sezonu na trzecim miejscu i w 2020 roku powalczą w grupie mistrzowskiej rozgrywek II-ligowych. – Ten mecz od początku układał się po naszej myśli. Założyliśmy sobie dobrą grę w obronie i z tego biegaliśmy do kontrataków. Cieszę się, że chłopcy zmobilizowali się na ostatnie spotkanie. Sezon był ciężki, a mimo wszystko dali radę. Dzięki tej mobilizacji wygrana przyszła dosyć łatwo – mówi trener UKS-u Olimpia Marcin Stefaniec.

UKS Olimpia Biała Podlaska – UMKS Trójka Ostrołęka 39:22 (16:9)

UKS Olimpia: Polak, Stroiński – Polok 12, G. Olichwiruk 7, Jaszczuk 6, Grochowski 5, Cielecki 2, Tarasiuk 2, Kobyliński 2, Fic 1, Lewczuk 1, M. Olichwiruk 1, Melańczuk, Konieczny, Michalczuk.

UMKS Trójka: Prekiel, Frąckiewicz – Deptuła 10, Niećko 8, Kardaś 2, Kosiński 1, Zieliński 1, Obidziński, Kuliś, Kraszewski, Kamionowski, Gąska, Pachucki, Lesiński.

Kary: 12 minut (Jakub Tarasiuk x2, Jakub Jaszczuk, Jakub Polok, Daniel Kobyliński, Gabriel Olichwiruk) – 8 minut (Michał Deptuła, Krzysztof Zieliński, Daniel Gąska, Kacper Lesiński).