UKS Olimpia Biała Podlaska z pewnym awansem do kolejnej fazy Mistrzostw Polski Juniorów

W ostatni weekend w Białej Podlaskiej odbył się turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Oprócz gospodarzy UKS-u Olimpia Biała Podlaska wzięły w nim udział: Energa Wybrzeże Gdańsk, KS Warszawianka i MKS Truso Elbląg. Pierwszego dnia zawodów Warszawianka pokonała po wyrównanym spotkaniu ekipę z Elbląga 31:30. Natomiast podopieczni Marcina Stefańca uporali się z Energą Wybrzeżem Gdańsk 30:28. W kolejnym dniu rywalizacji ekipa z Gdańska okazała się lepsza od elblążan, zwyciężając po rzutach karnych. Z kolei szczypiorniści Olimpii rozgromili stołeczny zespół 39:24. Ta wygrana zapewniła ekipie z Białej Podlaskiej awans do kolejnej fazy rozgrywek jeszcze przed ostatnim meczem. Turniejową rywalizację zwieńczyły niedzielne triumfy Warszawianki z Wybrzeżem (26:20) i Olimpii nad MKS-em Truso Elbląg (32:27). Oprócz reprezentantów Lubelszczyzny miejsce wśród szesnastu najlepszych drużyn Mistrzostw Polski Juniorów zapewnili sobie szczypiorniści z Warszawy. Ekipa z Białej Podlaskiej będzie gościć również turniej 1/8 finału krajowego czempionatu. Zawody odbędą się w dniach 14-16 lutego, a o awans zespół prowadzony przez Marcina Stefańca powalczy z SKS-em Kusy Kraków, MKS-em PM MPEC Tarnów i MKS-em MOS Wrocław.