Avia rozgromiła Chełmiankę w derbowym starciu

Rezultatem 5:1 zakończyło się spotkanie 11. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym Avia Świdnik podejmowała Chełmiankę Chełm. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz. Już w 9. minucie świdniczanie prowadzili 2:0 po bramkach Kamila Oziemczuka i Dominika Malugi. W 29. minucie na 3:0 podwyższył Wojciech Białek. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ cztery minuty później pierwszego gola dla ekipy prowadzonej przez Tomasza Złomańczuka zdobył Dawid Skoczylas. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 3:1. Na samym początku drugiej części Wojciech Białek powiększył przewagę swojego zespołu. Po tym trafieniu doświadczonego napastnika szanse Chełmianki na wywiezienie ze Świdnika jakichkolwiek punktów zmalały do minimum. Cudu nie było. W końcówce Wojciech Białek zdobył swoją trzecią bramkę, kompletując kolejnego w tym sezonie hattricka. Gospodarze wygrali to spotkanie 5:1 i utrzymali miejsce w czołówce III-ligowej tabeli. – To był kolejny bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Wielkie gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie i skuteczność. Bardzo mnie to cieszy, że stwarzamy sporo sytuacji. Jest polot, jest finezja i o to w piłce chodzi. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu, zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Szczerze mówiąc, spodziewałem się trudniejszej przeprawy. Świadczy to jednak to tym, że to my jesteśmy mocni i trzymamy ciągle odpowiedni poziom. Teraz przed nami ciężki tydzień. Najpierw w środę zagramy w Pucharze Polski, a w sobotę czeka nas wyjazd do Dębicy. Trzeba znów się odpowiednio przygotować, by podtrzymać passę zwycięstw. Do każdego meczu podchodzimy tak samo. Różnice punktowe w tabeli są niewielkie i w tej lidze każdy może wygrać z każdym – powiedział klubowym mediom trener Avii Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica (26 września, 16:00). Wcześniej ekipa ze Świdnika zmierzy się w Pucharze Polski LZPN z Lublinianką (23 września, 16:20). Natomiast Chełmianka Chełm w kolejnej serii gier podejmie Podlasie Biała Podlaska (26 września, 16:00)

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 5:1 (3:1)
Bramki: Kamil Oziemczuk 4′, Dominik Maluga 9′, Wojciech Białek 29′, 46′, 89′ – Dawid Skoczylas 33′

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski – Maluga, Wójcik, Oziemczuk (67′ Ceglarz), Uliczny (85′ Górka), B. Mroczek (46′ K. Mroczek) – Białek.

Chełmianka: Ciołek – Kotowicz, Wołos (76′ Mazurek), Kanarek, D. Brzozowski – Skoczylas (69′ Adamski), Wójcik, Grądz (46′ Dąbrowski), Bednara (46′ Maliszewski), Bonin – Prytuliak (61′ Wawryszczuk).

Żółte kartki: Dawid Wójcik, Andrzej Sobieszczyk, Dominik Maluga – Dawid Skoczylas, Michał Wawryszczuk, Krystian Wójcik, Hubert Kotowicz
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).