Bez bramek w rewanżowym starciu Avii Świdnik ze Stalą Kraśnik

W drugą sobotę marca w Świdniku doszło do derbowego spotkania miejscowej Avii ze Stalą Kraśnik. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, z którego nieco bardziej mogą być zadowoleni gospodarze, którzy od 53. minuty spotkania grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Konrad Kołodziej.

Tomasz Bednaruk:

Remis uważam za sprawiedliwy wynik. Pierwszy mecz po długich przygotowaniach to zawsze wielka niewiadoma. Początek spotkania to wzajemne badanie się drużyn, szarpana gra i mało płynnych akcji, choć chęci były duże po obu stronach. Druga połowa była bardziej emocjonująca, ponieważ graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce Konrada Kołodzieja. Pomimo tego uważam, że dalej byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Stali Kraśnik i mocno walczyliśmy. Dążyliśmy do zdobycia zwycięskiej bramki, ale bardziej skupialiśmy na tym, żeby tej bramki nie stracić. Duże słowa uznania dla drużyny, bo zostawiliśmy wiele zdrowia na boisku i w ostatecznym rozrachunku cenimy zdobyty punkt.

Jarosław Pacholarz:

Uważam, że mecz był przeciętnym widowiskiem. Na początku pierwszej połowy osiągnęliśmy przewagę, jednak nic konkretnego z niej nie wynikało. Potem spotkanie się wyrównało i momentami to Avia Świdnik prowadziła grę. Po przerwie gospodarze po czerwonej kartce grali w dziesięciu, co spowodowało, że to my kontrolowaliśmy mecz. Przez moment nie potrafiliśmy się przestawić na granie w przewadze, jednak w ostatnich dwudziestu minutach stworzyliśmy sobie trzy dobre okazje do zdobycia bramki w tym m.in. strzał Rafała Króla, który trafił w słupek. Natomiast rywale zagrażali nam głównie po kontratakach i stałych fragmentach gry.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Motorem Lublin (16 marca, 17:00). Natomiast Stal Kraśnik podejmie Sołę Oświęcim (17 marca, 14:00).

Avia Świdnik – Stal Kraśnik 0:0

Avia: Wójcicki – Dwórzyński, Kuliga, Orzędowski, Wójcik, Głaz (72′ Darmochwał), Maluga, Dziedzic (89′ Plesz), Kołodziej, Mykytyn, Prędota (63′ Białek).

Stal: Ciołek – Kudryavtsev, Mazurek, Pietroń, Świech – Wawryszczuk, Szewc, Skrzyński, R. Król, Welman (74′ Koneczny) – Drozd.

Żółte kartki: Konrad Kołodziej x2, Sebastian Orzędowski − Łukasz Mazurek, Ernest Skrzyński