Błędy Podlasia przesądziły o wygranej Chełmianki

Czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odnieśli piłkarze Chełmianki Chełm. W 12. kolejce rozgrywek III-ligowych podopieczni Tomasza Złomańczuka pokonali przed własną publicznością Podlasie Biała Podlaska 3:1. Już w 7. minucie sobotniego starcia gospodarze objęli prowadzenie po bramce Dawida Skoczylasa. Chwilę później było już 1:1. Jakub Szymkowiak musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale zza pola karnego Gabriela Mierzwińskiego. Biało-zieloni dążyli do odzyskania przewagi i dopięli swego jeszcze przed przerwą. W 44. minucie celne uderzenie z dystansu Jakuba Bednary doprowadziło do wyniku 2:1. W 75. minucie rezultat spotkania na 3:1 ustalił gol Michała Grądza. – Odczuwamy po tym meczu spory niedosyt. Pierwsza bramka dla rywali padła po naszej stracie w środku pola wskutek której jeden z graczy Chełmianki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później doprowadziliśmy do remisu i moim zdaniem w pierwszej połowie więcej działo się w polu karnym przeciwników. Jednak tuż przed przerwą gospodarze strzelili kolejnego gola. W drugiej części przy wyniku 1:2 mieliśmy dwie znakomite sytuacje, w których nasi gracze uderzali z piątego metra bez asysty obrońców drużyny przeciwnej, ale nie udało im się wykorzystać tych szans. Później po indywidualnym błędzie przy wyprowadzeniu piłki rywale zdobyli kolejną bramkę. Sądzę, że ten mecz miał wyrównany przebieg, a rezultat 1:3 nas nie satysfakcjonuje. Przede wszystkim musimy zacząć od tyłu, a dopiero później patrzeć na to, co wpadnie z przodu – tłumaczy II trener Podlasia Biała Podlaska Przemysław Skrodziuk.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (3 października, 16:30). Natomiast Podlasie Biała Podlaska podejmie Wisłokę Dębica (3 października, 14:00).

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 3:1 (2:1)
Bramki: Dawid Skoczylas 7′, Jakub Bednara 44′, Michał Grądz 75′ – Gabriel Mierzwiński 15′

Chełmianka: Szymkowiak – Kotowicz, Kanarek, Mazurek, Wołos – Adamski (54′ Grądz), Wójcik, Bednara, Skoczylas (77′ Kożuchowski) – Prytuliak, Myśliwiecki (66′ Dąbrowski).

Podlasie: Krasowski – Skrodziuk (80′ Jemioł), Szabaciuk, Kosieradzki, Andrzejuk – Dmitruk, Mierzwiński (75′ Całka), Nieścieruk (46′ Zabielski), Kocoł – Martynek, Chmielewski.

Żółte kartki: Przemysław Kanarek – Kamil Kocoł, Jarosław Kosieradzki, Olaf Martynek
Sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna).