Cenna lekcja futbolu dla Łady 1945 Biłgoraj. Nauczycielem Hetman Zamość

Cenna lekcja futbolu dla Łady 1945 Biłgoraj. Nauczycielem Hetman Zamość

Bez większych przeszkód piłkarze Hetmana Zamość awansowali do finału Pucharu Polski ZOZPN, gdzie po drodze pokonali Ładę 1945 Biłgoraj 6:0. III-ligowiec mimo tego, że dominował nad rywalem, to strzelanie w środowym meczu rozpoczął dopiero w 56. minucie. 

Bartłomiej Kowalik:

Do momentu utraty pierwszej bramki, na tle takiego rywala, jak Hetman Zamość, graliśmy bardzo dobrze. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale potrafiliśmy sobie z tym radzić i groźnie kontratakować. Po drugim straconym golu przestaliśmy jednak grać w piłkę i przeciwnicy nie dość, że mieli sporo miejsca na boisku, to grali w sposób swobodny i taki, jaki chcieli. Trzeba docenić to, że mieliśmy możliwość konfrontacji z bardzo dobrym zespołem, bo jest to dla nas niezwykle cenne doświadczenie. Teraz tylko należy wyciągnąć z tego wnioski i poprawić naszą grę, ponieważ Hetman wyraźnie obnażył nasze braki.  


Jacek Ziarkowski: 

Mieliśmy zdecydowaną przewagę w tym meczu i nasze zwycięstwo nie podlega dyskusji. 6:0 to najniższy wymiar kary, bo rywale nawet przez chwilę nam nie zagrozili i nie stworzyli sobie ani jednej klarownej sytuacji. Martwi tylko uraz kolana Szczepana Popko, który już na początku opuścił plac gry, ale na dokładną diagnozę musimy poczekać. 

NASTĘPNA RUNDA

W finale Pucharu Polski ZOZPN Hetman Zamość zagra z Unią Hrubieszów. Ten mecz zostanie rozegrany wiosną 2020 roku.

Łada 1945 Biłgoraj – Hetman Zamość 0:6 (0:0)
Bramki: Mateusz Olszak 53′, Kamil Oziemczuk 56′ (rzut karny), Bruno Wacławek 59′, Dawid Skoczylas 63′, Przemysław Koszel 75′, Rafał Turczyn 90′

Łada: Szawara – Raduj, Mazurek (55′ Konopka), Kuliński, Myszak (75′ Łysiak) – Krzyszycha (55′ Czok), Grasza, Szostak (46′ Birut), Nawrocki (65′ Szafraniec) – Dorosz, Titiievskyi.

Hetman: Amermajster – Kanarek (46′ Skiba), Dudek, Kursa, Koszel – Kopyciński (60′ Skoczylas), Popko (3′ Oziemczuk, 68′ Kycko), Pupeć (60′ Słotwiński), Rzadkosz (46′ Wacławek), Turczyn – Olszak.

Żółte kartki: Bartosz Raduj, Volodymyr Titiievskyi
Sędziował: Paweł Tucki (Zamość).

fot. Karol Kotwis

0 0 vote
Article Rating