Charakter Tomasovii skutecznie przeciwstawił się umiejętnościom Stali

Tomasovia Tomaszów Lubelski pokonała w meczu kontrolnym Stal Kraśnik 3:2. Rozgrywane w Dzierzkowicach spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla zespołu z powiatu tomaszowskiego, który w 12. minucie po dwóch trafieniach Damiana Szuty prowadził 2:0. W drugiej połowie Stal wyrównała, ale ostatnie słowo należało do niezawodnego Szuty, który w samej końcówce skompletował hattricka i zapewnił zwycięstwo ekipie prowadzonej przez Pawła Babiarza. Drużyna z Kraśnika przystąpiła do tego spotkania bez Bartłomieja Konecznego i Damiana Pietronia, którzy opuścili zespół. Wciąż ważą się losy Dariusza Partyki, który na razie wrócił do Avii Świdnik.

Jarosław Pacholarz:

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo słaba w naszym wykonaniu oraz pełna niedokładności i prostych strat. Tomasovia Tomaszów Lubelski wykorzystała tę nieporadność i przeprowadziła dwa kontrataki, które zakończyły się bramkami. W kolejnym fragmencie spotkania mój zespół dobrze operował piłką, ale nie tworzył sobie groźniejszych sytuacji. Byliśmy wolni i schematyczni. Co prawda jeden z naszych strzałów trafił w słupek, lecz żadne uderzenie nie zakończyło się golem. Po przerwie przeprowadziliśmy zmiany i drużyna zaczęła lepiej grać. W drugiej połowie zdobyliśmy dwie bramki, a mieliśmy jeszcze kilka okazji. W końcówce spotkania moi podopieczni zaspali przy stałym fragmencie gry i jeden z rywali strzałem głową ustalił wynik meczu. Ogólnie rzecz biorąc, nie przywiązuję dużej wagi do tego sparingu, bo widać, że wyglądamy dość ociężale. Dzień przed tą konfrontacją mieliśmy dwa treningi, także na pewno brakowało świeżości. Rywale poruszali się żwawiej, byli bardziej agresywni i to pewnie też miało wpływ na częstotliwość strat po naszej stronie. Myślę, że z przebiegu spotkania przeciwnicy zasłużyli na zwycięstwo.

Paweł Babiarz:

Bardzo dobrze weszliśmy w ten mecz. Przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji i zdobyliśmy dwie bramki. Natomiast do końca pierwszej połowy spotkanie wyrównało się. Stal Kraśnik była troszeczkę lepsza jakościowo, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie się przy piłce. Jednak my też mieliśmy swoje sytuacje i uważam, że bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w pierwszej części meczu. W drugiej połowie oba zespoły przeprowadziły zmiany i zawodnicy, którzy pojawili się na boisku po stronie przeciwników, byli lepsi od naszych zmienników. Rywale lepiej operowali futbolówką i dłużej się przy niej utrzymywali, z czym my mieliśmy problem. Po przerwie drużyna z Kraśnika miała przewagę w okazjach do strzelenia bramki. Gracze Stali zdobyli dwa gole doprowadzając tym samym do remisu. W końcówce spotkania, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry trzecią bramkę dla nas zdobył Damian Szuta. Podsumowując całe spotkanie, uważam, że pod względem piłkarskim rywale mieli więcej jakości, ale my pokazaliśmy charakter i dobrze pracowaliśmy w obronie. Jesteśmy aktualnie na obozie w Zwierzyńcu i odczuwamy trudy treningów oraz sparingów, ponieważ to był już czwarty mecz kontrolny z III-ligowcem w ciągu dwóch tygodni. Patrząc na wszystkie aspekty, sądzę, że wyglądamy bardzo dobrze. Jestem zadowolony z obu testowanych zawodników. Moim zdaniem powinniśmy zrobić wszystko, aby sprawdzani gracze dołączyli do naszego zespołu i mam nadzieję, że tak się stanie.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Stal Kraśnik zagra z Orlętami Radzyń Podlaski (27 lipca, 11:00). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z Kryształem Werbkowice (27 lipca, 13:30).

Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3 (0:2)
Bramki: zawodnik testowany III 50′, Adrian Kisiel 64′ – Damian Szuta 6′, 12′, 88′

Stal: (I połowa) Ciołek – Gajewski, Mazurek, Kudryavtsev, Świech – Michalak, Popiołek, R. Król, Skrzyński, Czelej – K. Król. (II połowa) zawodnik testowany I – zawodnik testowany II, Kudryavtsev, zawodnik testowany III, Lutsyk – Kisiel, Bartoś, zawodnik testowany IV, Wawryszczuk, zawodnik testowany V – Nastałek.

Tomasovia: K. Krawczyk – Pleskacz, Zozulia, zawodnik testowany I, Łeń – zawodnik testowany II, Turewicz, Smoła, D. Szuta, Żerucha – Rataj oraz Krosman, Baran, Błajda, Stożek, Witkowski, Gęborys, Towbin.