Chełmianka bez problemów awansowała do półfinału Pucharu Polski ChOZPN

W ćwierćfinale Pucharu Polski ChOZPN Chełmianka Chełm pokonała 7:0 Ogniwo Wierzbica (zespół na co dzień grający w chełmskiej klasie okręgowej). Przy okazji tego spotkania debiut w pierwszej drużynie biało-zielonych zaliczyli dwaj 17-latkowie: bramkarz Mateusz Skuczyński oraz pomocnik Jakub Jodłowski. – W pierwszej połowie rywale stawiali nam opór, ale w drugiej części meczu, zwłaszcza po 60. minucie spotkania zarysowała się nasza przewaga. Jej efektem była bardzo duża liczba sytuacji bramkowych. Stąd wynik, który odzwierciedla to, co działo się na boisku. Debiut Mateusza Skuczyńskiego i Jakuba Jodłowskiego należy ocenić bardzo pozytywnie. Kuba popisał się niezłą asystą, czym należycie wywiązał się z powierzonego zadania. To samo można powiedzieć o Mateuszu, który zabrał cenne doświadczenie – mówi Artur Bożyk.

Ogniwo Wierzbica – Chełmianka Chełm 0:7 (0:2)
Bramki: Rafał Kursa 17′, Michał Budzyński 28′, Kamil Kocoł 56′, Hubert Kotowicz 75′, Jakub Gołąb 77′, Aleks Aftyka 85′, Krzysztof Zawiślak 90′

Chełmianka: Skuczyński – Kursa (46′ Gołąb), J. Niewęgłowski, Myszka, Kożuchowski – Koszel (46′ Pioś), Jabkowski (46′ Kocoł), Uliczny (58′ Jodłowski), Aftyka, Kompanicki (46′ Zawiślak) – Budzyński (46′ Kotowicz).