Cztery minuty, które wstrząsnęły Hetmanem. Chełmianka Chełm zwycięzcą Regionalnego Pucharu Polski

W finale Pucharu Polski na szczeblu LZPN Hetman Zamość podejmował Chełmiankę Chełm. Zwycięsko z tego starcia wyszli podopieczni Artura Bożyka, którzy pokonali rywali 3:2, choć do 88. minuty meczu przegrywali 1:2. Jako pierwszy bramkę w środowej konfrontacji strzelił Hubert Kotowicz, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Niespełna trzy minuty później do wyrównania doprowadził Przemysław Kanarek. 26-latek wykorzystał dośrodkowanie Patryka Słotwińskiego z rzutu rożnego. Po przerwie piłkarze prowadzeni przez Jacka Ziarkowskiego zyskali optyczną przewagę nad przeciwnikami i ziściło się to kwadrans przed zakończeniem spotkania, kiedy to Cezarego Osucha pokonał Dawid Skoczylas. Gdy wydawało się, że zawodnicy Hetmana dowiozą wygraną do końca, chełmianie przeprowadzili dwa zabójcze ataki. W 88. minucie Przemysław Koszel trafił na 2:2, a cztery minuty później bramkę na wagę zwycięstwa w pucharowych rozgrywkach strzelił Mateusz Kompanicki, który przymierzył tuż pod porzeczkę. Tym samym województwo lubelskie w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski w sezonie 2019/2020 reprezentować będzie Chełmianka Chełm.

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 2:3 (1:1)
Bramki: Przemysław Kanarek 41′, Dawid Skoczylas 73′ – Hubert Kotowicz 38′, Przemysław Koszel 88′, Mateusz Kompanicki 90+2′

Hetman: Amermajster – Dudek, Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (70′ Kopyciński), Skiba, Słotwiński, Buczek (88′ Pęcak), Kycko (83′ Pupeć), Oziemczuk, Rusiecki (46′ Skoczylas).

Chełmianka: Osuch – Kwiatkowski, J. Niewęgłowski, Chodziutko (77′ Myszka), Koszel, Uliczny, Czułowski, Kocoł, Kotowicz, Kompanicki, Szpak.

Żółte kartki: Patryk Słotwiński, Michał Skiba – Patryk Czułowski
Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).