Deklasacja…

Aż siedem goli stracili piłkarze Podlasia Biała Podlaska w meczu 24. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym podejmowali pretendującą do awansu Stal Rzeszów. Ekipa z województwa podkarpackiego strzelanie w Piszczacu rozpoczęła już w 13. minucie, kiedy to Tomasz Płonka w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy. Siedem minut później goście mogli podwyższyć na 2:0, ponieważ sędzia podyktował jedenastkę, ale intencje Łukasza Mozlera wyczuł Maciej Zagórski. 22-latek szybko jednak zrehabilitował się, bo już kilkadziesiąt sekund później strzałem zza linii pola karnego trafił do bramki Podlasia. Po przerwie zawodnicy Stali zademonstrowali prawdziwy pokaz siły i golkipera rywali pokonali jeszcze pięciokrotnie, a hat-tricka w tym spotkaniu skompletował Tomasz Płonka. Ekipa prowadzona przez Przemysława Sałańskiego po tym starciu w dalszym ciągu zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (20 kwietnia, 16:00).

Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów 0:7 (0:2)
Bramki: Tomasz Płonka 13′, 69′, 83′, Łukasz Mozler 22′, Dominik Chromiński 53′, Damian Nowacki 81′, Szymon Kobusiński 87′

Podlasie: Zagórski – Renkowski (84′ Całka), Chyła, Mitura, Łakomy, Andrzejuk – Syryjczyk (64′ Kosieradzki), Nieścieruk, Kaznokha (64′ Dmowski), Chmielewski (74′ Martynek) – Kruczyk (79′ Dmitruk).

Stal: Otczenaszenko – Trznadel (72′ Ceglarz), Kostkowski (72′ Basista), Szeliga, Mozler – Sierant (72′ Kobusiński), Ligienza (72′ Nowacki), Reiman, Chromiński – Goncerz (76′ Nawrot), Płonka.

Żółta kartka: Marcin Kruczyk
Niewykorzystany rzut karny: Łukasz Mozler 21′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).