Dla Stali punkty w Pro Junior System są teraz najważniejsze

Z dziewięcioma młodzieżowcami w wyjściowym składzie Stal Kraśnik przegrała sobotni mecz z walczącymi o utrzymanie Wiślanami Jaśkowice. Debiut w tym spotkaniu zaliczył 17-letni bramkarz niebiesko-żółtych, Maciej Poleszak, który pojawił się na placu gry w 60. minucie. – Naszym priorytetem jest walka o punkty w Pro Junior System i na tym skupiliśmy się w tym meczu. W pierwszej połowie gospodarze byli stroną dominującą, bo zdobyli trzy bramki. My natomiast odpowiedzieliśmy tylko jedną. Myślę, że rywale byli zadowoleni z tego wyniku, a my po przerwie nie byliśmy w stanie odwrócić losów spotkania, przez co skończyło się ono naszą przegraną 1:3 – podsumowuje Jarosław Pacholarz.

W następnej kolejce Stal Kraśnik podejmie Orlęta Radzyń Podlaski (8 czerwca, 17:00).

Wiślanie Jaśkowice – Stal Kraśnik 3:1 (3:1)
Bramki: Krzyszotof Szewczyk 10′, 36′ (rzut karny), 44′ – Adrian Kisiel 38′

Wiślanie: Napieralski – Czarnecki, Galos, Ochman, Kuliszewski, Lampart, Białek (19 ‘Kołton), Żaba (80′ Szcząber), Krasuski (33′ Domaradzki), P. Morawski (69′ Archipau), Szewczyk (69’ Wcisło).

Stal: Śmieszek (60′ Poleszak) – Mazurek, Kudravtsev, Wójtowicz, Gajewski, Nastałek, Welman, Skrzyński (46′ Wawryszczuk), Partyka, Kisiel, Koneczny (50′ Świech).

Żółte kartki: Mateusz Lampart – Łukasz Mazurek
Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ).