Do Podlasia wróciły demony Wólczanki

Sześć bramek padło w meczu 8. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pomiędzy Wólczanką Wólka Pełkińska a Podlasiem Biała Podlaska. Zespół z Podkarpacia objął prowadzenie już w 1. minucie. Sędzia Jakub Pieron podyktował rzut karny po zagraniu ręką Tomasza Nieścieruka, a Krzysztof Pietluch pokonał Oskara Kasperka. W drugiej połowie zdobywca pierwszej bramki dograł do Mateusza Olejarki, który podwyższył na 2:0. Reprezentanci Lubelszczyzny nie zwiesili głów. W 58. minucie gola kontaktowego zdobył Kamil Kocoł. Dwadzieścia minut później ten sam zawodnik przeprowadził indywidualną akcję, która zakończyła się wyrównującym trafieniem. W 85. minucie strzał z dystansu Jarosława Kosieradzkiego wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, którego jednak nie udało się utrzymać do końca. Błąd w kryciu podopiecznych Władimira Geworkiana po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przesądził o tym, że do piłki dopadł Krystian Wrona i ustalił rezultat tego starcia na 3:3. – Przede wszystkim cieszy to, że potrafiliśmy się podnieść, przegrywając już 0:2. W zasadzie od początku meczu graliśmy z bagażem jednej bramki. Rywale wykorzystali rzut karny po tym, jak Tomasz Nieścieruk dostał w rękę. Moim zdaniem ta jedenastka była dosyć dyskusyjna. Nasz zawodnik nie mógł zareagować w tej sytuacji, ponieważ odległość pomiędzy nim a graczem, który uderzał piłkę, była bardzo mała. Można powiedzieć, że wróciły do nas demony Wólczanki. Tak jak w poprzednim sezonie straciliśmy w Wólce Pełkińskiej bramkę na 2:2 w ostatniej akcji, tak i w tym wypadku gol na 3:3 padł w samej końcówce. Jednak mimo wszystko rywale mieli jeszcze dwie szanse w ostatnim fragmencie. Szanujemy ten punkt i cieszymy się z tego, że udało nam się go zdobyć – mówi II trener Podlasia Przemysław Skrodziuk.

W następnej kolejce Wólczanka Wólka Pełkińska zagra na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (9 września, 16:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska podejmie Jutrzenkę Giebułtów (9 września, 16:00).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Podlasie Biała Podlaska 3:3 (1:0)
Bramki: Krzysztof Pietluch 1′ (rzut karny), Mateusz Olejarka 53′, Krystian Wrona 90′ – Kamil Kocoł 58′, 78′, Jarosław Kosieradzki 85′

Wólczanka: Bieniek – Wach (80′ Dusiło), Wrona, Baran, Łazarz (85′ Michalski) – Szczypek (80′ Masny), Podstolak, Galara, Pietluch – Olejarka (55′ Matofij), Durda (55′ Bała).

Podlasie: Kasperek – Skrodziuk, Szabaciuk, Kosieradzki, Duduś (58′ Całka) – Mierzwiński (46′ Golba) (83′ Jemioł), Kocoł, Nieścieruk, Dmitruk – Martynek (15′ Zabielski), Chmielewski.

Żółte kartki: Piotr Łazarz, Arkadiusz Baran, Kamil Bała, Mateusz Podstolak – Przemysław Skrodziuk, Kacper Duduś, Jarosław Kosieradzki
Sędziował: Jakub Pieron (Kielce).