Gole wychowanka dały Lewartowi wygraną nad Jutrzenką

W 17. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Lewart Lubartów walczył o ligowe punkty w Zabierzowie, gdzie mierzył się z Jutrzenką Giebułtów. Starcie dwóch drużyn plasujących się przed tym spotkaniem w dolnej połówce tabeli rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych. W 23. minucie ekipa z Lubartowa objęła prowadzenie po skutecznym uderzeniu Dawida Pożaka. Gospodarze dążyli do wyrównania, lecz przed przerwą nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywali. Podopieczni Tomasza Bednaruka schodzili do szatni z przewagą jednego gola. W drugiej części Jutrzenka doprowadziła do remisu dzięki trafieniu Krzysztofa Michalca. Reprezentanci Lubelszczyzny błyskawicznie odpowiedzieli i ponownie objęli prowadzenie po golu Filipa Michałowa. W 74. minucie ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając rezultat tego meczu na 3:1. Dla Lewartu wygrana nad Jutrzenką była piątym ligowym zwycięstwem w sezonie 2020/2021. – Można podsumować to spotkanie bardzo poprawnie, ponieważ zgarnęliśmy trzy punkty. Rywalizowaliśmy na trudnym i grząskim boisku, które jednak było dobrze przygotowane. Te trzy oczka cieszą, bo zdobywaliśmy bramki po składnych akcjach. Wszystkie gole były do siebie bliźniaczo podobne i wszystkie zostały strzelone przez skrzydłowych. Tym bardziej cieszy postawa wychowanka naszego klubu Filipa Michałowa, którego przesunęliśmy trochę wyżej. Aktualnie gra w pomocy i radzi sobie bardzo dobrze. Filip zdobył dwie bramki i zarówno jemu, jak i całej drużynie należą się duże gratulacje. Zostawiliśmy wiele zdrowia na boisku, graliśmy bardzo konsekwentnie oraz odpowiedzialnie i zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty. Jaki wpływ na kolejne spotkanie z Koroną II Kielce będzie miał fakt, że przeciwnicy rozegrają w najbliższą środę zaległy mecz z Jutrzenką Giebułtów? Drużynę z Kielc tworzą młodzi zawodnicy i wiadomo, że regenerują się dosyć szybko. Ich kadra jest bardzo szeroka i podejrzewam, że to nie będzie miało wpływu na ten zespół. Myślę, że stać ich na to, by w środę zagrać jedną jedenastką, a w sobotę zupełnie inną – wyjaśnia szkoleniowiec Lewartu Tomasz Bednaruk.

W następnej kolejce Jutrzenka Giebułtów zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg (7 listopada, 13:00). Wcześniej drużyna z Giebułtowa rozegra zaległy mecz 13. kolejki z Koroną II Kielce (4 listopada, 13:00). Natomiast Lewart Lubartów podejmie Koronę II Kielce (7 listopada, 13:00).

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3 (0:1)
Bramki: Krzysztof Michalec 58′ – Dawid Pożak 23′, Filip Michałów 62′, 74′

Jutrzenka: Guguła – Silczuk, Zieliński (78′ Kowalski), Michalec, Bizoń (85′ Włodarski) – Pietrzyk, Balawender, Zawadzki, Majcherczyk (78′ Michniak), Litewka (46′ Bierówka) – B. Kozieł (54′ Kaczor).

Lewart: Długosz – Niewęgłowski, Budzyński, Zbiciak, Świech – Michałów (85′ Aftyka), Buczek (90′ Majewski), Fularski (85′ Fiedeń), Maksymiuk, Pożak – Nowak (70′ Żelisko).

Żółte kartki: Maciej Zieliński – Michał Budzyński, Marcin Świech
Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).