Hetman zdecydowanie lepszy od Podlasia

Cztery bramki w środowym meczu strzelili zawodnicy Hetmana Zamość, którzy w ramach 5. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pokonali u siebie Podlasie Biała Podlaska. Dla beniaminka z Zamościa to trzecia wygrana z rzędu. Natomiast podopieczni Przemysława Sałańskiego na razie okupują dolne rejony ligowej tabeli.

Jacek Ziarkowski:

W pierwszej połowie nie graliśmy zbyt dobrze, ponieważ niemrawo weszliśmy w ten mecz. Może pogoda dała nam się we znaki, bo temperatura była wysoka, choć zawodnicy Podlasia Biała Podlaska wyglądali na bardziej żwawych. Możemy cieszyć się z tego, że do przerwy dowieźliśmy korzystny dla nas rezultat, gdyż rywali wychodzili z groźnymi kontrami. Po przerwie osiągnęliśmy już zdecydowaną przewagę, a zawodnicy, którzy pojawili się w tej części spotkania na boisku, dali nową jakość. Widać było, że przeciwnicy z każdą minutą opadają z sił, a my coraz bardziej dominowaliśmy. Z przebiegu starcia wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Przemysław Sałański:

Przegraliśmy zasłużenie, bo Hetman Zamość był w tym meczu bardziej dojrzałym zespołem. Myślę, że ta porażka jest jednak za wysoka. Może nie stworzyliśmy sobie klarownych sytuacji, ale kreowaliśmy akcje, które mogły zakończyć się golem. Na pewno widać trudy spotkań, które rozgrywamy co trzy dni. To musi gdzieś się odbić, bo mamy bardzo wąską kadrę. Jeśli do poniedziałku nie dołączą do nas kolejni zawodnicy, to trudno nam będzie pozostać na wysokim tempie motoryki. Co kilka dni nie jest przecież możliwe, aby grać na wysokiej jakości w okrojonym składzie.

W następnej kolejce Hetman Zamość zagra na wyjeździe z Wisłą Sandomierz (1 września, 17:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska podejmie Stal Kraśnik (31 sierpnia, 17:00).

Hetman Zamość – Podlasie Biała Podlaska 4:0 (2:0)
Bramki: Paweł Myśliwiecki 16′, 52′, Rafał Kursa 42′, Kamil Oziemczuk 79′

Hetman: Sobieszczyk – Skiba, Żmuda, Kanarek, Kursa – Buczek (70′ Pupeć), Kycko (60′ Olszak), Wacławek (46′ Daszkiewicz), Skoczylas (70′ Turczyn) – Oziemczuk, Myśliwiecki (65′ Koszel).

Podlasie: Zagórski – Marczuk, Andrzejuk, Konaszewski, Pyrka – Nieścieruk, Kaznokha (75′ Korol), Dmowski (80′ Skrodziuk), Kosieradzki (30′ Dmitruk), Jastrzębski (70′ Kuron)  – Martynek (60′ Buzun).

Żółte kartki: Przemysław Kanarek – Dominik Marczuk
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).