Kadra Orląt Radzyń Podlaski na rundę jesienną sezonu 2019/2020

O tym, że Orlęta Radzyń Podlaski potrafią utrzeć nosa wyżej notowanym rywalom, przekonały już poprzednie sezony. W kampanii 2019/2020 podopieczni Rafała Borysiuka będą chcieli potwierdzić, że są klasową drużyną, choć należy sobie zdawać sprawę z tego, że w zespole po raz kolejny doszło do wielu zmian. 

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O oknie transferowym: 

Rafał Borysiuk (trener Orląt Radzyń Podlaski): Na pewno mieliśmy spory ruch w kadrze, jak co sezon zresztą i jest to nasza bolączka, bo letni okres przygotowawczy jest bardzo krótki. Na plus można zaliczyć to, że od początku przygotowań byli z nami nowi zawodnicy, więc mam nadzieję, że to zaprocentuje.  

O okresie przygotowawczym i sparingach: 

Rafał Borysiuk: Myślę, że przygotowania w naszej drużynie przebiegły tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Piłkarze wykonali ciężką pracę i cieszy to, że nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku, gdzie nie omijały nas kontuzje. Drobne urazy są i teraz, ale poza operacją Arka Kota nie mamy poważnych kontuzji. Jeśli chodzi o sparingi, to rozegraliśmy ich sporo. Mecze z Huraganem Międzyrzecem Podlaski i Ruchem II Brześć nie były wcześniej planowane i zagrała w nich nasza młodzież, co było dla niej sporym doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi zawodnicy grali bardzo dużo i mieli spore obciążenia, co zresztą było widać w starciu z Wisłą Puławy, dlatego teraz przed spotkaniem z Hetmanem Zamość zmieniliśmy nieco plan przygotowań. Co do samych wyników w grach kontrolnych, to nie przywiązuję do nich większej wagi. Cieszy to, że w części z nich zagraliśmy na zero z tyłu, bo nad tym cały czas pracujemy. Inna sprawa, że nasza skuteczność też jest do poprawy, ponieważ za wiele bramek nie strzelamy. 

O pierwszym meczu (z Hetmanem Zamość):

Rafał Borysiuk: Spotkaliśmy się niedawno z tym zespołem w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Myślę jednak, że nie można porównywać tamtego meczu do tego, który przed nami, bo w naszej kadrze doszło do wielu zmian. Rywale dokonali kilku ciekawych wzmocnień do i tak solidnej drużyny. Uważam, że Hetman Zamość będzie bardzo mocnym beniaminkiem, ale to dobrze dla samych rozgrywek. Oczywiście czeka nas trudne starcie, lecz w tej lidze każde takie będzie. 

O celu:

Rafał Borysiuk: Naszym celem jest na razie 11 sierpnia i mecz z Hetmanem Zamość. Po tym spotkaniu będzie kolejny, czyli Stal Kraśnik. Więcej pewnie będzie można powiedzieć po kilku kolejkach, ale na razie ten sposób podchodzę do rundy jesiennej. 


LETNIE GRY SPARINGOWE ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 3:2
Orlęta Radzyń Podlaski − Olimpia Zambrów 1:3
Orlęta Radzyń Podlaski – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:2
Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Kraśnik 0:0
Orlęta Radzyń Podlaski − Victoria Sulejówek 1:0
Orlęta Radzyń Podlaski – Wisła Puławy 0:3
Orlęta Radzyń Podlaski – Ruch II Brześć 2:2


LETNIE TRANSFERY ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

Odeszli: Adrian Zarzecki (Victoria Sulejówek), Rafał Kiczuk (Wisła Puławy), Maciej Wojczuk (Wisła Puławy), Karol Turek (Górnik Łęczna, powrót z wypożyczenia), Dominik Barciak (Pogoń Siedlce, powrót z wypożyczenia), Rafał Jaworski (Orlęta Łuków), Kacper Waniowski (Huragan Międzyrzec Podlaski), Tomasz Zaręba (Sparta Szepietowo), Michał Panufnik (szuka klubu), Karol Buzun (zakończenie kariery)

Przyszli: Mateusz Chyła (Podlasie Biała Podlaska), Rafał Nowak (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Artur Renkowski (Jagiellonia Białystok, wypożyczenie, ostatni sezon spędził w Podlasiu Biała Podlaska), Mariusz Chmielewski (Ursus Warszawa, wypożyczenie, ostatni sezon spędził w Podlasiu Biała Podlaska), Michał Sadowski (ŁKS Łomża)

W trakcie załatwiania: Stefan Imbronjev (Akademia Chicago Fire), Jakub Syryjczyk (Podlasie Biała Podlaska)


KADRA ORLĄT RADZYŃ PODLASKI NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2019/2020

Bramkarze: Bartosz Klebaniuk, Robert Nowacki, Krzysztof Stężała

Obrońcy: Bartosz Ciborowski, Bartosz Idzikowski, Kacper Kania, Radosław Kursa, Kacper Lipiński, Patryk Szymala, Mateusz Chyła

Pomocnicy: Jan Bożym, Damian Gałązka, Przemysław Ilczuk, Arkadiusz Korolczuk, Arkadiusz Kot, Artur Renkowski, Karol Rycaj, Artur Sułek, Jakub Syryjczyk, Michał Sadowski, Oskar Siwek, Stefan Imbronjev

Napastnicy: Karol Kalita, Rafał Nowak, Mariusz Chmielewski, Kacper Musiatowicz.

fot. Cezary Hince (archiwum)

0 0 vote
Article Rating