Kibice Podlasia Biała Podlaska nie odpuszczają w walce o stadion

Pod koniec maja na serwisie społecznościowym Facebook powstała strona “Oddajcie stadion dla Podlasia”, na której kibice III-ligowego Podlasia Biała Podlaska domagają się wznowienia prac nad budową stadionu. Dotychczas fanpage polubiło ponad 3,5 tys. osób.

Kibice w Białej Podlaskiej na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Piłsudskiego zorganizowali także akcję protestacyjną, której towarzyszyło odpalenie rac i okrzyki pod adresem prezydenta miasta, Michała Litwiniuka.

Włodarz miasta Michał Litwiniuk do danej sprawy odniósł się podczas konferencji przeprowadzonej na Facebooku. Podczas niej przypomniał, że firma, która podjęła się transakcji, nie wywiązywała się z umowy, ponieważ z jej strony pojawiły się kilkumiesięczne opóźnienia w budowie inwestycji. Litwiniuk zaznaczył, że zamierza rozmawiać z różnymi środowiskami, w tym z kibicami na temat dalszych losów stadionu, bo są także inne koncepcje budowy obiektu.

Budowa pierwszego etapu stadionu miała kosztować 41 mln zł, z czego 10 mln miało pochodzić z budżetu Ministerstwa Sportu.

Przypomnijmy, że Podlasie Biała Podlaska obecnie swoje mecze rozgrywa na obiekcie w Piszczacu i okazjonalnie na stadionie PSW w Białej Podlaskiej.

fot. Fanpage Oddajcie stadion dla Podlasia

0 0 vote
Article Rating