Klęska Hetmana w Białej Podlaskiej

Aż siedem bramek padło w spotkaniu 11. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pomiędzy Podlasiem Biała Podlaska a Hetmanem Zamość. Drużyna prowadzona przez Władimira Geworkiana pokonała rywali 5:2. Początek sobotniego starcia nie zwiastował gospodarzom tak korzystnego zakończenia. Już w 3. minucie Wiktor Krasowski musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Wesleya Vincenta Caina. Drużyna z Białej Podlaskiej szybko wyrównała dzięki bramce Kamila Kocoła. Jeszcze przed przerwą Grzegorza Gibkiego pokonali Mariusz Chmielewski i ponownie Kamil Kocoł, a po pierwszej połowie Podlasie prowadziło 3:1. Goście nie złożyli broni. W 52. minucie gola kontaktowego strzelił Piotr Jamroż. Przyjezdni szukali wyrównującego trafienia, jednak gospodarze pozbawili przeciwników złudzeń. Na 4:2 podwyższył Gabriel Mierzwiński, a w samej końcówce rezultat spotkania ustalił Kamil Kocoł, kompletując hattricka. Dla Podlasia wygrana z Hetmanem to trzeci triumf w obecnych rozgrywkach. Z kolei ekipa z Zamościa wciąż pozostaje bez ligowego zwycięstwa w sezonie 2020/2021. – Można powiedzieć, że o wygranej zadecydowały nasze zabójcze kontry. Przeciwnicy zostawiali sporo miejsca za linią obrony. Zdawaliśmy sobie też sprawę z tego, że będziemy groźniejsi lewą stroną, ponieważ z naszych analiz wynikało, iż prawa strona Hetmana jest trochę słabsza w defensywie. Tam szukaliśmy swoich szans i to zdało egzamin. Byliśmy bardziej zdeterminowani i wyglądaliśmy lepiej pod względem fizycznym od rywali. Chociaż ten mecz mógł się różnie zakończyć. Na samym początku straciliśmy bramkę po własnym błędzie. Przy wyniku 3:1 drużyna przeciwna zdobyła kontaktowe trafienie podczas okresu chwilowej przewagi. Na szczęście strzeliliśmy czwartego, a później piątego gola i spokojnie dowieźliśmy ten rezultat do końca – podsumowuje II trener Podlasia Przemysław Skrodziuk.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (26 września, 16:00). Wcześniej ekipa z Białej Podlaskiej rozegra zaległe wyjazdowe spotkanie 3. kolejki ze Stalą Stalową Wola (23 września, 19:38). Hetman Zamość podejmie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (26 września, 12:00). Wcześniej podopieczni Jarosława Czarnieckiego zagrają w półfinale Pucharu Polski ZOZPN z Tomasovią Tomaszów Lubelski (23 września).

Podlasie Biała Podlaska – Hetman Zamość 5:2 (3:1)
Bramki: Kamil Kocoł 10′, 42′, 90+1′, Mariusz Chmielewski 35′, Gabriel Mierzwiński 74′ – Wesley Vincent Cain 3′, Piotr Jamroż 52′

Podlasie: Krasowski – Skrodziuk, Szabaciuk, Kosieradzki, Andrzejuk – Mierzwiński, Kocoł, Nieścieruk, Dmitruk (80′ Całka) – Martynek (80′ Waśkiewicz), Chmielewski (90+2′ Jemioł).

Hetman: Gibki – Szatała, Jamroż, Jaroszyński (49′ Gierowski), Wolanin – Turczyn, Dajos, Pokrywka (77′ Polak), Pupeć, Białousko – Cain.

Żółte kartki: Filip Szabaciuk, Gabriel Mierzwiński, Tomasz Nieścieruk, Przemysław Skrodziuk – Paweł Szatała, Rafał Turczyn
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).