Kolejne kontrowersyjne decyzje w meczu z udziałem Hetmana Zamość

Kolejne kontrowersyjne decyzje w meczu z udziałem Hetmana Zamość

Trzeciej porażki w sezonie 2019/2020 doznali zawodnicy Hetmana Zamość, którzy w spotkaniu 10. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi ulegli w Tarnobrzegu miejscowej Siarce 0:2. Gospodarze obie bramki w sobotnim meczu strzelili w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Patryk Kapuściński i Krzysztof Ropski, dla którego było to jedenaste trafienie w trwającej kampanii. – W naszym poprzednim meczu z Wisłą Puławy (remis 1:1 – przyp. red.) w sytuacji, gdy nasz zawodnik wychodził sam na sam z bramkarzem rywali, sędzia boczny nie pokazał pozycji spalonej, a pokazał ją sędzia główny, który stał na środku boiska, jakieś trzydzieści metrów dalej. Podobnie to wyglądało przy pierwszej bramce w tym meczu. Kontrowersja to jest mało powiedziane. Arbiter pokazał, że piłka albo wyszła za boisko, albo jest spalony. Za chwilę sędzia główny gwiżdże, że jest bramka i następuje zmiana decyzji. To położyło cały mecz. Rodzi się pytanie, po co mamy jechać tyle kilometrów, o coś grać, walczyć i zostawiać zdrowie na boisku? To jest naprawdę zastanawiające. Nie wiem, czy to odbije się echem i zostanę za to ukarany, czy nie, ale pewne rzeczy trzeba powiedzieć. Nie może być tak, że jedna sytuacja niweczy cały nasz wysiłek – mówi Jacek Ziarkowski. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Hetman Zamość podejmie Koronę II Kielce (6 października, 15:00). Natomiast Siarka Tarnobrzeg zagra na wyjeździe ze Stalą Kraśnik (6 października, 15:00).

Siarka Tarnobrzeg – Hetman Zamość 2:0 (0:0)
Bramki: Patryk Kapuściński 59′, Krzysztof Ropski 87′

Siarka: Zoch – Głaz, Kapuściński, Duda, Sulkowski, Wiktor, Kasperkiewicz, Janeczko (90+2′ Fornek), Kargulewicz (82′ Świderski), Pyrdek (69′ Gębalski), Ropski (90+1′ Mróz).

Hetman: Sobieszczyk – Skiba, Kursa (70′ Olszak), Dudek, Kanarek – Buczek (90+4′ Kopyciński), Słotwiński (60′ Pupeć), Wacławek (61′ Koszel), Skoczylas (70′ Turczyn), Myśliwiecki – Oziemczuk.

Żółte kartki: Piotr Kasperkiewicz – Michał Dudek, Dawid Skoczylas, Przemysław Kanarek, Damian Pupeć*
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

*ponadto żółtą kartką został ukarany trener Jacek Ziarkowski

fot. Hetman Zamość