Końcówka i mecz w Krakowie nie dla Motoru

Po raz pierwszy od 21 września piłkarze Motoru Lublin rozegrali mecz, w którym nie zdobyli choćby punktu. W 14. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi żółto-biało-niebiescy ulegli Hutnikowi Kraków 0:1 po bramce straconej w samej końcówce. W pierwszej połowie trudno było wnioskować, który zespół jest bliżej wygranej w sobotnich zawodach, bowiem wiele się w niej nie działo. Natomiast po przerwie piłka znalazła się w siatce gospodarzy już w 47. minucie, kiedy to Tomasz Swędrowski pokonał Mateusza Zająca. Sędzia jednak dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał gola. Mimo bardziej żwawego okresu gry w poczynaniach obu zespołów żaden z zawodników nie mógł trafić do bramki, aż do 86. minuty. Wtedy to Patryk Kołodziej uderzał na bramkę Adriana Olszewkiego bezpośrednio z rzutu wolnego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W końcówce Hutnik mógł jeszcze podwyższyć wynik na 2:0, lecz rzut karny wykonywany przez Krzysztofa Świątka obronił golkiper Motoru. Dla podopiecznych Mirosława Hajdo była to trzecia porażka w trwającym sezonie.

W następnej kolejce Motor Lublin podejmie Wisłokę Dębica (2 listopada, 17:00). Natomiast Hutnik Kraków zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (3 listopada, 12:00).

Hutnik Kraków – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Patryk Kołodziej 86′

Hutnik: Zając – Jaklik, Garzeł, Kołodziej, Tetych – Kurek, Gamrot, Reczulski, Świątek, Linca – Matysek (46′ Antoniak).

Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski – Kunca (73′ Nowak), Swędrowski, Kumoch (66′ Rymek), Duda, Bonin (83′ Darmochwał) – Paluch (75′ Michota).

Żółte kartki: Bartosz Tetych – Dominik Kunca, Sławomir Duda x2, Tomasz Brzyski, Rafał Grodzicki