Leśniak zapewnił trzecią wygraną Podlasiu

Leśniak zapewnił trzecią wygraną Podlasiu

Bramka Damiana Leśniaka w 35. minucie niedzielnego meczu z Wisłą Sandomierz pozwoliła piłkarzom Podlasia Biała Podlaska sięgnąć po trzeci triumf w sezonie 2018/2019.  – Moi zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku i konsekwentnie wypełniali taktykę, którą założyliśmy sobie przed spotkaniem. Po strzelonej bramce wytrwale broniliśmy się w średnim pressingu, bo to rywale częściej utrzymywali się przy piłce. Nastawiliśmy się na kontry. Szczególnie ciekawie było w pierwszej połowie. Wypracowaliśmy sobie dwie okazje i szkoda, że żadnej nie wykorzystaliśmy, ponieważ do przerwy mogliśmy wyżej prowadzić. Na pewno gralibyśmy bardziej spokojnie, ale i tak wyszliśmy obronną ręką z tego meczu, głównie dzięki dobrej grze w defensywie i ofensywie – komentuje Przemysław Sałański. 

Wisła Sandomierz – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Leśniak 35′

Wisła: Wierzgacz – Korona, Konefał, Kolbusz (67′ Mokrzycki), Chorab (79′ Ferens) – Piątkowski, Siedlecki (57′ Poński), Kamiński, Putin, Łata (46′ Sornat) – Piechniak (57′ Nogaj).

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła, Leśniak, Komar – Andrzejuk, Kosieradzki (70′ Dmitruk, 90′ Całka), Czułowski (81′ Dmowski), Nieścieruk, Tkaczuk (56′ Martynek) – Syryjczyk (77′ Chmielewski).

Żółte kartki: Jakub Siedlecki – Paweł Komar, Kacper Dmitruk, Tomasz Andrzejuk
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

fot. Cezary Hince (archiwum)