Liczy się to, co w bramce

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Stali Kraśnik sięgnęli po kolejny punkt w rozgrywkach grupy IV III ligi. Niebiesko-żółci w ramach 15. kolejki zremisowali u siebie z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, choć do 90. minuty przegrywali 0:1. Gola na wagę oczka zdobył Rafał Król. Goście natomiast wyszli na prowadzenie po dobitce rzutu karnego w 22. minucie. – To był mecz pod nasze dyktando, w którym głupio straciliśmy bramkę, bo po niepotrzebnym faulu, po którym został podyktowany rzut karny. Poza tym rywale mieli jedną sytuację. My natomiast stworzyliśmy sobie ich dużo więcej, tylko niestety nie potrafiliśmy żadnej wykorzystać. Należy cieszyć się przynajmniej z tego, że w końcowych minutach udało nam się wyrównać. Mamy swoje problemy kadrowe, dlatego nie wystąpiliśmy w tym spotkaniu w optymalnym ustawieniu. To także zwiastowało problemy przed pierwszym gwizdkiem. Od pewnego czasu kontuzjowany jest Adrian Popiołek, a w tym tygodniu pożegnaliśmy się z Julienem Tadrowskim. Pamiętajmy o tym, że bardzo szerokiej kadry też nie mamy. Zostały nam trzy mecze do końca rundy, nad którymi musimy się skupić, bo chcielibyśmy w nich zapunktować, choć wiemy, że nie będzie to łatwe – komentuje Jarosław Pacholarz.

W następnej kolejce Stal Kraśnik zagra na wyjeździe z Hetmanem Zamość (10 listopada, 13:00). Natomiast KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski podejmie Motor Lublin (9 listopada, 16:00).

Stal Kraśnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1)
Bramki: Rafał Król 90′ – Tomasz Chałas 22′

Stal: Ciołek – Świech, Mazurek, Kudryavtsev, Śledzicki (74′ Gajewski) – Czelej (65′ Michalak), P. Kaczmarek, Wawryszczuk (58′ Skrzyński), R. Król – K. Król, Maj (85′ Zieliński).

KSZO: Lipiec – Worach, Dereń, Burzyński (77′ Mąka), Imiołek – Bełczowski (66′ Kapsa), Ziółkowski, Łokieć (77′ Rząsa), Dybiec  – Chałas, Chrzanowski (66′ M. Kaczmarek).