Lider ujarzmiony przez Stal!

O dwie bramki Stal Kraśnik okazała się lepsza od liderującej w tabeli grupy IV III ligi Korony II Kielce. Gole dla niebiesko-żółtych w niedzielnym meczu 12. kolejki strzelili Rafał Król oraz Arkadiusz Maj. Dzięki tej wygranej podopieczni Jarosława Pacholarza do pierwszego miejsca na podium tracą zaledwie dwa punkty. – W pierwszych dwudziestu minutach to Korona II Kielce miała inicjatywę. Gospodarze naciskali na nas i byli groźni, ale nie tworzyli sobie stuprocentowych sytuacji. Od tego momentu zaczęliśmy jednak grać swoje i stwarzaliśmy sobie akcje, lecz dopiero w 45. minucie Rafał Król zamienił rzut karny na bramkę. Po przerwie kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Poza jednym ze stałych fragmentów gry gospodarze nam nie zagrozili. My natomiast po trafieniu na 2:0 cofnęliśmy się i wyprowadzaliśmy kontrataki. Mogliśmy pokusić się o kolejne gole, bo były ku temu sytuacje. Uważam, że to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu i chłopakom należą się brawa. Jechaliśmy do Kielc z wiarą w to, że możemy wygrać. Wielu na nas może nie stawiało, ale my konsekwentnie wierzymy w to, że możemy zwyciężać z każdym w tej lidze – komentuje trener Stali.

W następnej kolejce Stal Kraśnik podejmie Hutnika Kraków (20 października, 15:00). Natomiast Korona II Kielce zagra na wyjeździe z Motorem Lublin (19 października, 17:00).

Korona II Kielce – Stal Kraśnik 0:2 (0:1)