Lider z Nowego Targu pokonany!

W 32. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Motor Lublin na stadionie w Zamościu podejmował lidera tabeli, Podhale Nowy Targ. Żółto-biało-niebiescy pokonali rywali 3:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2018/2019 tracą do przeciwników sześć punktów. Ekipa z Małopolski sobotnie starcie kończyła w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Mateusza Mianowanego i Martina Barana. – Naszym celem jest wygrywanie każdego meczu i potwierdzanie tego, że Motor Lublin ma silny zespół. Porażki, które ponieśliśmy po drodze i które strąciły nas ze ścieżki, na której byliśmy to już przeszłość. Teraz trzeba myśleć o przyszłości i każde następne spotkanie ma temu sprzyjać. W czterech ostatnich meczach zdobyliśmy dziesięć punktów i cieszymy się z tego, bo pozytywy także należy wyciągać. Pewną satysfakcję możemy czuć, ponieważ często jest tak, że gdy traci się szanse na coś, to drużyna rozkleja się i nie funkcjonuje, jak należy. My natomiast gramy dalej i wygrywamy choćby z tak silnym zespołem, jakim jest Podhale Nowy Targ. Dążyliśmy w tym starciu do strzelenia kolejnej bramki, a stało się tak, że to rywale ją strzelili po rzucie karnym. Najważniejsze, że straciliśmy nie prowadzenie, a jego wysokość. Czy zostanę w Motorze na kolejny sezon? Jest na to szansa, choć przed nami szerokie spektrum różnych działań i rozmów. Wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zobaczymy, jak to się potoczy. Teraz jednak myślimy o kolejnej konfrontacji, która już we wtorek (półfinał Pucharu Polski z Chełmianką Chełm – przyp. red.) – komentuje Robert Góralczyk.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska (2 czerwca, 18:00).

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1)
Bramki: Marcin Michota 14′, Szymon Kamiński 62′, Grzegorz Bonin 80′ – Tomasz Palonek 3′, Artur Pląskowski 87′ (rzut karny)

Motor: Olszewski – Waleńcik, Pożak, Cichocki, Bonin, Brzyski (85′ Pajnowski), Gałecki, Michota, D. Kamiński, Sz. Kamiński (77′ Poźniak), Paluch (77′ Rak).

Żółte kartki dla Motoru: Bartosz Waleńcik, Szymon Kamiński, Marcin Michota, Dawid Pożak
Czerwone kartki: Mateusz Mianowany 46′ (za drugą żółtą), Martin Baran 63′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).

fot. Grafika Motor Lublin

0 0 vote
Article Rating