Miłe złego początki

Piłkarzom Chełmianki Chełm nie udało zrewanżować się Hutnikowi Kraków za porażkę z rundy jesiennej 1:2. W pierwszą niedzielę maja w Małopolsce padł identyczny rezultat, mimo tego, że jako pierwsi na prowadzenie ponownie wyszli podopieczni Artura Bożyka. Dla zespołu z województwa lubelskiego bramkę zdobył Michał Efir, który już po kwadransie gry wpisał się na listę strzelców. Do wyrównania w 53. minucie meczu doprowadził Piotr Świątko. Trzy punkty gospodarzom zapewnił strzał z dystansu Kamila Sobali zdobyty w 81. minucie. Po 28. kolejkach Chełmianka zajmuje miejsce w połowie ligowej stawki.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm podejmie Sokoła Sieniawę (8 maja, 17:30).

Hutnik Kraków – Chełmianka Chełm 2:1 (0:1)
Bramki: Piotr Świątko 53′, Kamil Sobala 81′ – Michał Efir 15′

Hutnik: Chorążka – Janecki, Sosna, Świątko, Ptak (67 Bukowczan) – Radwanek, Broda (63′ Sobala), Reczulski, Świątek, Marszalik (65; Tetych) – Nowak (83′ Rozkrut).

Chełmianka: Drzewiecki – Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski – Pioś (46′ Aftyka), Czułowski, Uliczny, Zawiślak (46′ Kompanicki) – Efir, Kocoł (60′ Szpak).

Żółte kartki: Jakub Ptak, Kamil Broda, Krzysztof Świątek – Patryk Czułowski, Damian Szpak, Rafał Kursa, Damian Drzewiecki
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).