Mirosław Hajdo nowym trenerem Motoru Lublin!

Mirosław Hajdo nowym trenerem Motoru Lublin!

Mirosław Hajdo w poniedziałek został zaprezentowany jako nowy trener III-ligowego Motoru Lublin. 48-latek był ostatnio zatrudniony w Garbarni Kraków, którą w sezonie 2017/2018 wprowadził do I ligi. 

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Nowym trenerem pierwszego zespołu Motoru Lublin został 48-letni Mirosław Hajdo.

Mirosław Hajdo urodził się 3 sierpnia 1970 roku w Tarnowie. Jako piłkarz związany był z klubami z województwa małopolskiego: z Pogórzem Pleśna, Tarnovią Tarnów, Garbarnią Kraków i Górnikiem Wieliczka. Pracę trenerską rozpoczynał z młodzieżowymi grupami Cracovii. W 2002 roku współprowadził krakowski klub w rozgrywkach III ligi. W 2006 roku został asystentem trenera w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Cracovii występującej wówczas w Ekstraklasie.

W kolejnych latach Hajdo prowadził samodzielnie m.in. zespoły Resovii (II liga), Termaliki Bruk-Bet Nieciecza (I liga), Chojniczanki Chojnice (II liga) czy Sandecji Nowy Sącz (I liga). W maju 2014 roku powrócił do ekstraklasowej Cracovii, gdzie zastąpił Wojciecha Stawowego na stanowisku pierwszego trenera. Od 9 września 2014 roku do 15 października 2018 roku pełnił funkcję szkoleniowca Garbarni Kraków, z którą wywalczył dwa awanse: w 2017 roku z III ligi do II ligi, a rok później – po wygranych barażach z Pogonią Siedlce – z II ligi na zaplecze Ekstraklasy.

Serdecznie witamy trenera Mirosława Hajdę w Motorze Lublin i życzymy wielu sukcesów z drużyną żółto-biało-niebieskich!”

fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu