Motor Lublin wygrał ostatni mecz pod wodzą Roberta Góralczyka

Motor Lublin wygrał ostatni mecz pod wodzą Roberta Góralczyka

W ostatnim meczu w sezonie 2018/2019 Motor Lublin na stadionie w Zamościu wygrał z Wiślanami Jaśkowice 4:3. Ekipa z Małopolski po sobotniej porażce dołączyła do Spartakusa Daleszyce, Czarnych Połaniec oraz Podlasia Biała Podlaska i wraz z nimi spadła do IV ligi. Żółto-biało-niebiescy ostatecznie zajęli trzecie miejsce w tabeli grupy IV III ligi i do zwycięzcy Stali Rzeszów stracili sześć punktów. Sobotnie spotkanie było ostatnim dla Roberta Góralczyka w roli trenera Motoru, który po ośmiu miesiącach żegna się z klubem. Za nami szalony mecz. Nie przywykliśmy do tracenia trzech bramek w jednym spotkaniu poza pucharowym starciem z Chełmianką Chełm. Wynik gonili i jedni i drudzy, a w końcówce to my zapewniliśmy sobie zwycięstwo. Dopisaliśmy kolejne trzy punkty i myślę, że trzeba umieć cieszyć się także z małych rzeczy. Małą satysfakcję w ogólnym braku satysfakcji możemy mieć. To pokazuje, że Motor Lublin był silny w rundzie wiosennej, choć rywale byli silniejsi. Cel nadrzędny nie został zrealizowany, jednak wierzę, że wiele dobrego z tego, co było, zostanie wykorzystane w kolejnym sezonie, choć już nie z moim udziałem. Wszystkim życzę jak najlepiej, ponieważ spędziłem fajny czas w Lublinie, lecz szkoda, że nie mogłem temu miastu dać więcej. Długo myślałem nad pozostaniem tutaj, bo wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale pojawiły się okoliczności, które sprawiły, że nie wszystko do końca było tak, jak sobie to wyobrażałem. Stąd taka decyzja – podsumowuje Robert Góralczyk. 

Motor Lublin – Wiślanie Jaśkowice 4:3 (2:1)
Bramki: Michał Paluch 26′, 27′, Szymon Kamiński 73′, Konrad Nowak 90+3′ – Marcin Kołton 25′, Michał Morawski 54′, Krzysztof Szewczyk 79′

Motor: Olszewski – Michota (81′ Brzozowski), Cichocki, R. Majewski, Wołos, D. Kamiński, Gałecki, Sz. Kamiński, Bonin, Rak (63′ Nowak), Paluch.

Żółte kartki dla Motoru: Michał Wołos, Maksymilian Cichocki
Sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).

fot. Motor Lublin (archiwum)