Motor o dwa trafienia lepszy od Hetmana

Dwie bramki padły w sobotnim sparingu III-ligowców, w którym Motor Lublin podejmował Hetmana Zamość. Oba trafienia były udziałem żółto-biało-niebieskich, w tym nowego piłkarza zespołu Tomasza Swędrowskiego.

Tomasz Jasik (drugi trener Motoru Lublin):

Myślę, że z każdym spotkaniem gramy już to, co chcemy. Coraz lepiej wyglądamy w ataku pozycyjnym, bo stwarzamy sobie wiele sytuacji. Natomiast w tym meczu zdarzyły nam się błędy w defensywie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po stałym fragmencie gry Hetman Zamość mógł zdobyć bramkę, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Marcin Michota. Nad tym musimy jeszcze popracować, jednak poza tym wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Jacek Ziarkowski:

Za nami bardzo pożyteczny sparing. Po ciężkim okresie, w którym trenowaliśmy po dwa razy dziennie, mieliśmy świadomość tego, że możemy mieć problemy w sferze motorycznej. Nie wyglądaliśmy jednak tak źle, jak się spodziewaliśmy. Bramki wpadły nam w taki sposób, że musimy jeszcze trochę popracować. Najpierw straciliśmy gola po naszym wyrzucie z autu, a potem po rzucie różnym. Na szczęście jest jeszcze czas, żeby poprawić różne elementy. Transfery? Mam nadzieję, że w najbliższym czasie coś się w tej sprawie wyjaśni. Nie ukrywam, że przydałby nam się skrzydłowy. Mamy pewne pomysły i zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnych sparingach Motor Lublin zagra z Lublinianką (24 lipca, 16:30) oraz Bronią Radom (24 lipca, 19:00). Natomiast Hetman Zamość zmierzy się z Sokołem Sieniawa (24 lipca).

Motor Lublin – Hetman Zamość 2:0 (1:0)
Bramki:
Tomasz Swędrowski 14′, Jakub Buczek 80′

Motor: (I połowa) zawodnik testowany I – Michota, Grodzicki, Cichocki, Brzyski, Bonin, Duda, Swędrowski, Kruczkowski, Darmochwał, Paluch. (II połowa) Krupa – zawodnik testowany II, zawodnik testowany III (71′ zawodnik testowany VI), zawodnik testowany IV, Brzyski, Koszel, Kumoch, Duda (72′ Buczek), Nowak, Grunt, zawodnik testowany V.

Hetman: Sobieszczyk – Kursa, Kanarek, Żmuda, Daszkiewicz, Słotwiński, Skiba, Skoczylas, zawodnik testowany I, Kycko, Oziemczuk oraz Dudek, Pupeć, Olszak, Kopyciński, Turczyn, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV.