Motor pokonał KSZO w swoim pierwszym sparingu

W środę na bocznym boisku Areny Lublin, Motor rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. W nim podopieczni Mirosława Hajdo pokonali ligowego rywala KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 po bramce Tomasza Brzyskiego strzelonej z rzutu karnego.

POMECZOWY KOMENTARZ TRENERA MIROSŁAWA HAJDO:

Nie chcę na gorąco niczego oceniać. Dzisiaj wszyscy zawodnicy dostali swoją szansę. W naszej grze było wiele pozytywów, lecz również pojawiły się mankamenty, które trzeba poprawić i nad tym będziemy pracowali. Pierwszy mecz za nami, ważne też, że wygrany, bo mentalność trzeba budować poprzez zwycięstwa. Musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i rozwijać się w kierunku lepszej gry, co najmniej takiej, jaką momentami oglądaliśmy w pierwszej połowie. Po przerwie widać było, że niektórym młodym graczom brakuje jeszcze zachowania chłodnej głowy i zimnej krwi. Wzmocnienia? Na razie analizujemy grę poszczególnych zawodników i na tym się koncentrujemy. Można być poniekąd zadowolonym, ponieważ coś już uległo poprawie. Potrafiliśmy wychodzić wysoko do przeciwnika, dzięki czemu notowaliśmy dużą liczbę odbiorów. Fajnie przechodziliśmy pięcioma, sześcioma zawodnikami do szybkiego ataku i przy lepszym dograniu piłki myślę, że było na tyle sytuacji, że mogliśmy wygrać wyżej.

Mecz z perspektywy ławki rezerwowych obserwował także Rafał Grodzicki, przymierzany do roli nowego zawodnika oraz asystenta pierwszego szkoleniowca. − Skłamałbym, mówiąc, że jestem tu przypadkowo. Jest mną pewne zainteresowanie ze strony klubu i prowadzimy wstępne rozmowy, więc zobaczymy, jak to wyjdzie. Myślę, że pytania należy skierować do prezesa, ale wydaje mi się, że jesteśmy bliżej niż dalej. Co na temat samego spotkania miał do powiedzenia były obrońca Stali Mielec?Uważam, że w drużynie jest duży potencjał. Wiem, że w pierwszej połowie grał zupełnie inny skład od tego, jaki pojawił się w drugiej części. Aktualnie nie ma co patrzeć na wynik. Był to dopiero pierwszy mecz kontrolny, choć zapewne styl nie do końca był taki, jakiego oczekiwał trener Mirosław Hajdo. Znam go doskonale i wiem, że ma świetny warsztat. Z pewnością pomoże Motorowi w tym, by w końcu awansował do wyższej ligi.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Motor Lublin zagra na wyjeździe z Pogonią Siedlce (13 lipca, 12:00).

Motor Lublin − KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (1:0)
Bramka: Tomasz Brzyski 28′ (rzut karny)

Motor: (I połowa) Olszewski – Michota, Cichocki, zawodnik testowany I, Brzyski, Bonin, Kumoch (35′ Buczek), Duda, zawodnik testowany II (41′ Koszel), Paluch, Darmochwał.
W drugiej połowie oprócz zawodników testowanych zagrali: Grzywaczewski, Kraśniewski, Buczek, Kłos, Koszel, Rak, Grunt.

KSZO: (I połowa) Lipiec − Łokieć, Tymoszenko, Mężyk, Stefański − Kaczmarek, Kapsa, Więcek, Smuczyński − Zawiślak, Uciński. (II połowa) Bąbel − Cheba, Miłek, Mężyk, Ziółkowski − Bełczowski, Imiołek, Burzyński, Persona − Peda, Chrzanowski.