Motor sięgnął po pierwszy komplet punktów w bieżącym sezonie!

Dopiero w 5. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi piłkarze Motoru Lublin wywalczyli pierwszy komplet punktów w sezonie 2019/2020. Żółto-biało-niebiescy pokonali u siebie Podhale Nowy Targ 2:1. Od początku meczu to Motor był zespołem, który prowadził grę i miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przełożyło się to na strzelenie bramki. Tę, jako pierwsi mogli jednak zdobyć goście, lecz w 28. minucie Adrian Olszewski instynktownie obronił uderzenie Marka Mizi. Po tym ataki żółto-biało-niebieskich nie ustawały, a blisko pokonania golkipera z Nowego Targu byli chociażby Dominik Kunca i Michał Grunt. Gdy wydawało się, że do szatni obie ekipy zejdą z wynikiem 0:0, sędzia podyktował dla Podhala jedenastkę za odbicie piłki ręką przez jednego z piłkarzy Motoru. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Mirosława Hajdo, którzy już cztery minuty po jej rozpoczęciu wyrównali przebieg rywalizacji. Gola na 1:1 zdobył Sławomir Duda. Dalsze ataki lublinian nie ustawały i choć były one groźne, to żaden z zawodników z Lublina nie potrafił pokonać Mateusza Szukały, aż do 85. minuty. Wtedy futbolówkę do siatki przeciwników wpakował Michał Paluch, który pojawił się na placu gry na początku drugiej połowy. Więcej goli w tej konfrontacji nie padło i klub z Lublina po raz pierwszy w trwającej kampanii mógł cieszyć się z kompletu oczek.

W następnej kolejce Motor Lublin podejmie Wólczankę Wólka Pełkińska (1 września, 18:00).

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 2:1 (0:1)
Bramki: Sławomir Duda 49′, Michał Paluch 85′ – Mateusz Mianowany 45+2′ (rzut karny)

Motor: Olszewski – Cichocki, Grodzicki, Kajpust (46′ Gruszkowski), Brzyski – Bonin (78′ Ceglarz), Kunca, Duda, Swędrowski, Michota (59′ Nowak) – Grunt (46′ Paluch).

Podhale: Szukała – Lepiarz, Mączka, Mrówka (62′ Palonek), Danilczyk, Tonia, Mizia (72′ Barbus), Mianowany (68′ Zapotoczny), Witkowski, Dynarek, Hruska.

Żółte kartki: Maksymilian Cichocki – Michał Danilczyk