Motor wykończył Podlasie w drugiej połowie

W zaległym meczu 7. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi Motor Lublin przed własną publicznością wygrał z ostatnim w tabeli Podlasiem Biała Podlaska 3:1. Środowe spotkanie rozpoczęło się od wzajemnych ataków, ale piłkarzom obu zespołów w decydujących momentach brakowało precyzji. Tak samo było w 15. minucie, kiedy to został podyktowany rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką jednego z rywali. Jedenastki jednak nie wykorzystał Tomasz Swędrowski, który uderzył tuż obok prawego słupka. Sześćdziesiąt sekund później błyskawiczny atak przeprowadzili podopieczni Władimira Geworkiana i skutecznie akcję wykończył Tomasz Andrzejuk. Żółto-biało-niebiescy próbowali doprowadzić do wyrównania i udało się to dopiero w 45. minucie. Gola do szatni z  najbliższej odległości zdobył Dominik Kunca. Drugą połowę lepiej rozpoczęła ekipa prowadzona przez Mirosława Hajdo i w 60. minucie powinna wyjść na prowadzenie, lecz futbolówkę bitą przez Dominika Kuncę z linii bramkowej wybił Paweł Komar. Co nie udało się słowackiemu napastnikowi, udało się Michałowi Paluchowi i 25-latek sprawił, że Maciej Wrzosek po raz drugi tego dnia musiał wyciągać piłkę z bramki. Z upływem czasu lublinianie przeważali na boisku, choć nic konkretnego z tego nie wynikało, a goście nie pozostawali dłużni i wychodzili z kontratakami. Jedna z nich w 79. minucie mogła doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Olafa Martynka minimalnie przeszło obok bramki strzeżonej przez Adriana Olszewskiego. Zawodnicy Motoru po tym ruszyli z kontrą, którą wykończył Michał Paluch. Wynik środowej konfrontacji już w doliczonym czasie gry ustalił Adam Nowak, podwyższając na 4:1. Mimo wygranej Motoru, kibice zgromadzeni na Arenie Lublin w dosadny sposób wyrazili się o zmianie trenera w klubie i w nie najlepszych nastrojach żegnali zawodników lubelskiej drużyny.

NASTĘPNE MECZE

W następnym meczu Motor Lublin zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa (29 września, 16:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska na boisku Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej przy ul. Warszawskiej 25 podejmie Podhale Nowy Targ (28 września, 14:00).

Motor Lublin – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:1)
Bramki: Dominik Kunca 45′, Michał Paluch 66′, 80′, Adam Nowak 90+2′  – Tomasz Andrzejuk 18′
Motor: Olszewski – Gruszkowski (77′ Kumoch), Grodzicki, Kajpust, Brzyski – Michota (60′ Nowak), Swędrowski, Duda, Ceglarz (83′ Rymek) – Kunca (77′ Łukasik), Paluch.

Podlasie: Wrzosek – Marczuk, Konaszewski, Pyrka, Jastrzębski – Andrzejuk (43′ Komar), Dmowski, Nieścieruk (86′ Mielnik), Kosieradzki, Buzun (69′ Dmitruk) – Zabielski (60′ Martynek).

Żółte kartki: Rafał Grodzicki – Michał Pyrka
Niewykorzystany rzut karny: Tomasz Swędrowski 16′ (nie trafił w bramkę)