Motor złapał oddech w Sandomierzu

Drugą wygraną w sezonie 2019/2020 odnieśli piłkarze Motoru Lublin, którzy pokonali na wyjeździe Wisłę Sandomierz 2:0. Bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelili w drugiej połowie niedzielnego spotkania Michał Grunt oraz Michał Paluch. – Za nami wymagający mecz rozgrywany na trudnym terenie. Wisła Sandomierz jest dobrze zorganizowanym zespołem, który wysoko wyszedł w tym spotkaniu i przez to pierwsze minuty były trochę nerwowe. Z czasem jednak wychodziliśmy spod pressingu gospodarzy i nasza gra wyglądała coraz lepiej. Na pewno pomogła nam czerwona kartka dla bramkarza rywali, bo całą drugą połowę graliśmy w jedenastu na dziesięciu. Dopóki jednak nie strzeli się bramki, to też wcale łatwo nie gra się w przewadze jednego zawodnika. Nam natomiast szybko udało się wyjść na prowadzenie i to nam pomogło w kolejnych fragmentach tej konfrontacji. Spokojnie czekaliśmy na kolejne szanse, a jedna z nich nadeszła w samej końcówce. Należy przyznać, że nie ustrzegliśmy się błędów, po których przeciwnicy stwarzali sobie jakiś zalążek sytuacji. Nad tym musimy popracować, ale na razie cieszymy się ze zwycięstwa, którego potrzebowaliśmy jak tlenu. W ostatnich dniach sporo czasu poświęciliśmy pracy nad skutecznością i schematy, które ćwiczyliśmy, w tym spotkaniu przyniosły efekt – mówi Tomasz Jasik, drugi trener Motoru Lublin.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów (21 września, 12:00). Natomiast Wisła Sandomierz także w wyjazdowym meczu zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski (21 września, 16:00).

Wisła Sandomierz – Motor Lublin 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Grunt 47′, Michał Paluch 90+5′

Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Kajpust, Brzyski – Kunca (73′ Paluch), Swędrowski, Kumoch (73′ Michota), Duda, Bonin (85′ Nowak) – Grunt (65′ Ceglarz).

Żółte kartki: Grzegorz Bonin, Michał Grunt, Tomasz Swędrowski, Adrian Olszewski
Czerwona kartka: Szymon Pietras 45+3′ (za faul)*
Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ).