Nie dla Podlasia zaległy mecz z rezerwami Korony Kielce

Nie dla Podlasia zaległy mecz z rezerwami Korony Kielce

W zaległym spotkaniu 1. kolejki grupy IV III ligi, w którym Podlasie Biała Podlaska rywalizowało z Koroną II Kielce padło osiem bramek. Sześć z nich było udziałem rezerw żółto-czerwonych, którzy dzięki wysokiemu zwycięstwu awansowali na pozycję lidera tabeli. – Czerwona kartka ustawiła ten mecz, bo już w 13. minucie graliśmy bez jednego zawodnika z bagażem jednej bramki. Trudno nam było nawiązać równorzędną walkę z zespołem, który wzmocniony był kilkoma piłkarzami z pierwszego zespołu. Drugiego gola straciliśmy po rzucie rożnym, co jak na razie jest naszym największym mankamentem. Trzecie trafienie padło po błędzie indywidualnym. Jeden z naszych graczy potknął się, piłkę przejęli gospodarze i wyszli z akcją trzech na jednego. Po przerwie mimo tego, że było nas mniej, złapaliśmy jakiś kontakt i strzeliliśmy na 1:3. Myśleliśmy, że morale pójdą nam w górę i uda się po raz kolejny umieścić piłkę w bramce przeciwników. Dostaliśmy jednak gola na 4:1 po pomyłce w otwarciu gry przez bramkarza. Kolejne trafienia to błędy po indywidualnych błędach wynikające też ze zmęczenia, ponieważ we wtorek odbyliśmy dwa treningi z nowym trenerem, który najbliższe dni chce potraktować, jako okres przygotowawczy. Serducho do gry na pewno jest, podobnie jak pomysł na nią, ale brakuje jeszcze dynamiki – komentuje Przemysław Skrodziuk, zawodnik i tymczasowy pierwszy trener zespołu (do momentu, aż odpowiednie papiery wyrobi Władimir Geworkian). 

NASTĘPNY MECZ

Następny mecz Podlasie Biała Podlaska rozegra z Avią Świdnik (21 września, 13:00). Natomiast spotkanie 8. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym bialczanie mieli podejmować Orlęta Radzyń Podlaski zostało przełożone na 16 października (zmianie uległ także gospodarz tego starcia).

Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska 6:2 (3:0)
Bramki: Michał Żyro 15′ (rzut karny), Dawid Lisowski 31′, Rodrigo Zalazar 45′, 60′, Mateusz Sowiński 68′, Zvonimir Petrović 83′ – Paweł Zabielski 56′, Paweł Komar 87′ (rzut karny)

Korona: Dutka – Szymusik, Bujak, Prętnik, Dziwniel (59′ Sowiński) –  D. Lisowski, Zalazar (66′ Petrović), Jopkiewicz (66′ P. Lisowski), Dziubek, Lioi (46′ Szałas) – Żyro (59′ Piróg).

Podlasie: Zagórski – Andrzejuk, Pyrka (65′ Wszołek), Konaszewski, Komar – Kosieradzki (46′ Buzun), Nieścieruk (60′ Martynek), Dmowski, Marczuk, Jastrzębski (55′ Kuron) – Zabielski (70′ Dmitruk).

Żółte kartki: Łukasz Bujak, Zvonimir Petrović, Michał Dziubek – Mateusz Konaszewski
Czerwona kartka:
Tomasz Andrzejuk 13′ (za faul)
Sędziował: 
Michał Mikulski (Lublin). 

fot. Cezary Hince