Nieskuteczne Orlęta przegrały w Tarnobrzegu

Czwartą ligową porażkę w sezonie 2020/2021 ponieśli piłkarze Orląt Radzyń Podlaski. W 10. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi podopieczni Artura Bożyka ulegli w Tarnobrzegu tamtejszej Siarce 0:3. Pierwsza połowa sobotniej konfrontacji zakończyła się bezbramkowym remisem. W 49. minucie wynik otworzył Paweł Wolski. Przyjezdni dążyli do wyrównania, jednak od 68. minuty mieli mocno utrudnione zadanie, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Radosław Kursa. W końcówce ekipa z Podkarpacia wykorzystała liczebną przewagę. W 77. minucie drugiego gola zdobył Paweł Wolski, a dziewięć minut później rezultat spotkania na 3:0 ustaliła bramka Mateusza Janeczko. – Pierwsza połowa tego meczu była dobra w naszym wykonaniu. Szczególnie jej początek, gdy wykreowaliśmy sobie stuprocentową sytuację, której nie wykorzystał Jan Bożym. Oprócz tego mieliśmy szanse kończone strzałami Karola Rycaja i Jakuba Syryjczyka. Funkcjonowaliśmy bardzo dobrze, zarówno w obronie, jak i w ataku. W drugiej części również dochodziliśmy do stuprocentowych okazji, choćby Macieja Wojczuka czy Piotra Kuźmy. Obraz gry zmienił się po czerwonej kartce dla Radosława Kursy. Kiedy graliśmy już w osłabieniu, po stałym fragmencie ładnie uderzał Maciej Wojczuk. Niestety, znaczna przewaga przeciwników zarysowała się po przeprowadzeniu przez nich wszystkich zmian. Mieliśmy wówczas duże problemy, których konsekwencją były bramki. Zabrakło nam doświadczenia w fazie finalizacji, gdy mogliśmy zdobywać gole w przejrzystych sytuacjach. Z kolei to doświadczenie wykorzystali zawodnicy drużyny przeciwnej, którzy przy swoich szansach zachowywali duży spokój i zamieniali je na bramki. Niewykorzystane okazje się na nas zemściły – podsumowuje Artur Bożyk.

W następnej kolejce Siarka Tarnobrzeg podejmie Cracovię II (19 września, 16:00). Natomiast Orlęta Radzyń Podlaski również u siebie zagrają z Wisłą Sandomierz (19 września, 16:00).

Siarka Tarnobrzeg – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (0:0)
Bramki: Paweł Wolski 49′, 77′ Mateusz Janeczko 86′

Siarka: Kowal – Gessner, Duda, Bierzało, Sulkowski – Kargulewicz, Rogala, Tabor (84′ Orzechowski), Wolski (84′ Mróz), Wdowiak (67′ Janeczko) – Gajewski (73′ Bałdyga).

Orlęta: Klebaniuk – Idzikowski (80′ Wiatrak), Kursa, Perez (89′ Korolczuk), Rycaj – Syryjczyk, Kobiałka, Bożym (46′ Kuźma), Kamiński, Nowosadko – Wojczuk.

Żółte kartki: Bartosz Sulkowski, Kamil Kargulewicz – Radosław Kursa x2
Czerwona kartka: Radosław Kursa 68′ (za dwie żółte)
Sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna).