Orlęta zakończyły rundę jesienną w strefie spadkowej

Orlęta zakończyły rundę jesienną w strefie spadkowej

Trafienie Jakuba Chrzanowskiego w 37. minucie sobotniego meczu pomiędzy Orlętami Radzyń Podlaski i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pozwoliło podopiecznym Sławomira Majaka sięgnąć po czwartą wygraną w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Natomiast dla ekipy prowadzonej przez Rafała Borysiuka była to siódma porażka, która wpłynęła na to, że tę rundę Orlęta kończą w strefie spadkowej rozgrywek grupy IV III ligi.  – Ten mecz wyglądał tak, jak cała runda w naszym wykonaniu. Jesteśmy chyba Świętym Mikołajem, bo rozdajemy punkty. To było typowe spotkanie na bezbramkowy remis, ponieważ zarówno my, jak i rywale nie zaprezentowaliśmy nic godnego uwagi. Inna sprawa, że goście dostali wątpliwy rzut karny, ponieważ nasz zawodnik faulował przed szesnastką. Trudno cokolwiek nawet powiedzieć w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy. Brakuje nam z przodu argumentów i nie mamy żadnej siły rażenia. Podejmujemy złe decyzje i nie wiem, z czego to wynika. W tej lidze każdy zespół może powalczyć z każdym i my to robimy, tylko że i tak czegoś nam brakuje. To boli. Jeżeli dalej będziemy przegrywali mecze z naszymi bezpośrednimi rywalami, to z tej ligi spadniemy i musimy sobie powiedzieć to prosto w oczy. Zostało nam jeszcze jedno spotkanie i szybko musimy wyciągnąć wnioski po rundzie jesiennej – komentuje trener Orląt Radzyń Podlaski. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Hetmana Zamość (23 listopada, 13:00). Natomiast KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zagra na wyjeździe z Avią Świdnik (23 listopada, 13:00).

Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1)
Bramka:
Jakub Chrzanowski 37′ (rzut karny)

Orlęta: Klebaniuk – Ciborowski, Chyła, Kursa, Kot, Sułek (65′ Sadowski), Rycaj (65′ Bożym), Syryjczyk (78′ Chmielewski), Renkowski, Gałązka (46′ Ilczuk), Kalita.

KSZO: Lipiec – Mężyk, Cheba, Worach, Imiołek, Kaczmarek (82′ Nogaj), Burzyński (82′ Mąka), Ziółkowski, Łokieć (76′ Chałas), Dybiec, Chrzanowski (66′ Bełczowski).

Żółte kartki: Arkadiusz Kot, Radosław Kursa, Karol Rycaj – Daniel Dybiec, Fabian Burzyński, Kacper Ziółkowski, Mateusz Mąka
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).

fot. Robert Romaniuk (archiwum)