Orlęta znalazły sposób na lidera!

Trzecie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odnieśli piłkarze Orląt Radzyń Podlaski, którzy w wyjazdowym meczu 14. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pokonali liderującą Koronę II Kielce 2:1. Zwycięstwo podopiecznym Rafała Borysiuka zapewniły trafienia Radosława Kursy w 76. minucie oraz Michała Sadowskiego w doliczonym czasie gry. Dla biało-zielonych niedzielna wygrana to także pierwszy komplet punktów w bieżącej kampanii zdobyty na wyjeździe. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo chyba nikt poza nami nie wierzył, że możemy wygrać w tym meczu. Rozegraliśmy dobre i chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, to w pierwszej połowie Korona przeważała, ale niewiele z tego wynikało. Tym bardziej że od 20. minuty to my stworzyliśmy sobie dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Gola straciliśmy po akcji, po której niby nic się nie działo i to już jest chyba standard. Po przerwie musieliśmy zaryzykować i czekać na swoje kontry. Uważam, że druga połowa przebiegała pod nasze dyktando, a po czerwonej kartce dla gospodarzy przejęliśmy już całkowitą kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Dalej stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe, lecz dopiero w samej końcówce Michał Sadowski skierował piłkę do siatki, tuż obok słupka i dał nam zwycięstwo. Nie popadamy w euforię, bo wiemy, że mamy za mało punktów. Musimy skupić się na swojej grze i walczyć w kolejnych spotkaniach. Na pewno to zwycięstwo da nam oddech i mam też nadzieję, że chłopcy uwierzą w to, że mogą w tej lidze wygrać z każdym – mówi szkoleniowiec Orląt.

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Hutnika Kraków (3 listopada, 12:00). Natomiast Korona II Kielce zagra na wyjeździe z Avią Świdnik (2 listopada, 14:00).

Korona II Kielce – Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (1:0)