Pewny awans Motoru do półfinału Pucharu Polski LZPN

Ostatnim półfinalistą Pucharu Polski LZPN został Motor Lublin, który we wtorkowe popołudnie pokonał w Końskowoli miejscowego Powiślaka. Żółto-biało-niebiescy wygrali z IV-ligowcem 5:0 po trzech bramkach Grzegorza Bonina i po jednym trafieniu Tomasza Brzyskiego oraz Arkadiusza Bednarczyka. Doświadczony pomocnik Motoru już w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hattricka, najpierw wykończając kontratak zespołu, a następnie w sytuacji sam na sam pokonując Michała Bickiego. Trzeci gol padł sześć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po nim w 57. minucie na 4:0 trafił Tomasz Brzyski, który huknął z dystansu do bramki Powiślaka. Rezultat meczu ustalił Arkadiusz Bednarczyk. 16-latek na boisku zameldował się zaledwie pięć minut wcześniej, a w minionym tygodniu podpisał z III-ligowcem pierwszy profesjonalny kontrakt.

NASTĘPNA RUNDA

W następnej rundzie Motor Lublin zmierzy się z Wisłą Puławy (16 października, 15:00).

Powiślak Końskowola – Motor Lublin 0:5 (0:3)
Bramki: Grzegorz Bonin 14′, 23′, 39′, Tomasz Brzyski 57′, Arkadiusz Bednarczyk 70′

Powiślak: Bicki – Pyda (46′ Antoniak), Łakomy, Piotrowski, Pięta – Dudkowski, Wankiewicz (58′ Murat), Litwiniuk (39′ Łazeba) – Koprucha (37′ Pryliński), Kamola (70′ Radzikowski), Gil (70′ Sobolewski).

Motor: Strączek – Gruszkowski (61′ Nowak), Grodzicki (46′ Zbiciak), Łukasik, Brzyski – Bonin, Kumoch (65′ Bednarczyk), Swędrowski (46′ Kamiński), Kruczkowski (65′ Brzozowski) – Darmochwał, Grunt (57′ Rymek).

Żółta kartka: Kamil Piotrowski
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).