Pierwszy trening Orląt Radzyń Podlaski pod znakiem testów

Pierwszy trening Orląt Radzyń Podlaski pod znakiem testów

Orlęta Radzyń Podlaski to kolejny III-ligowiec, który rozpoczął już przygotowania do sezonu 2019/2020. W premierowych zajęciach udział wzięło dwudziestu ośmiu zawodników, w tym ośmiu piłkarzy testowanych (jeden środkowy obrońca, trzech środkowych pomocników, dwóch skrzydłowych i dwóch napastników).

Odbyliśmy wprowadzający trening połączony z różnymi pomiarami, czy to tkanki tłuszczowej, czy masy mięśniowej. Staram się, żeby na każdych zajęciach był element piłki, także udało się też pograć. Natomiast we wtorek rano czekają nas testy motoryczne – mówi Rafał Borysiuk. Wśród ćwiczących zabrakło: Patryka Szymali, który dołączy do zespołu we wtorek i Tomasza Zaręby.

W nadchodzącym sezonie w barwach Orląt nie wystąpią: Rafał Kiczuk, Maciej Wojczuk (obaj Wisła Puławy), Adrian Zarzecki (Legionovia Legionowo), Kacper Waniowski Rafał Jaworski. Natomiast po wypożyczeniach do macierzystych klubów wrócili Karol Turek (Górnik Łęczna) i Dominik Barciak (Pogoń Siedlce). – Można powiedzieć, że podobną historię przerabiamy co sezon, choć rok temu byliśmy w o wiele trudniejszej sytuacji. Cieszy to, że już na pierwszych zajęciach pojawiła się spora grupa zawodników testowanych. Zobaczmy, co z tego wyjdzie. Musimy na pewno wzmocnić się na środku obrony, bo zrobiła się dziura na tej pozycji – komentuje szkoleniowiec III-ligowca.

Pierwsze decyzje w Orlętach Radzyń Podlaski dotyczące wzmocnień powinny zapaść w sobotę, po grach wewnętrznych zespołu. – W najbliższych dniach pojawią się u nas kolejni nowi zawodnicy. Natomiast w sobotę o 13:00 mamy zaplanowane otwarte testy piłkarskie dla chłopaków z roczników 1999-2002, które już cieszą się sporym zainteresowaniem – zaznacza Rafał Borysiuk.

PLAN SPARINGÓW ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

17.07 – Avia Świdnik
20.07 – Olimpia Zambrów
24.07 – Huragan Międzyrzec Podlaski
27.07 – Stal Kraśnik
31.07 – Victoria Sulejówek
3.08 – Wisła Puławy.

fot. Cezary Hince (archiwum)