Podlasie na nikogo się nie ogląda!

Podlasie na nikogo się nie ogląda!

Drugi mecz z rzędu wygrali piłkarze Podlasia Biała Podlaska, którzy w spotkaniu 28. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pokonali Wiślan Jaśkowice 3:0. Dzięki sobotniej wygranej podopieczni Przemysława Sałańskiego w dalszym ciągu liczą się w walce o utrzymanie na tym poziomie, a do wyprzedzających ich Soły Oświęcim i ekipy z Jaśkowic tracą trzy punkty. – Po wyniku widać, że odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo. Mieliśmy jeszcze sytuacje na to, żeby podwyższyć rezultat, ale ich nie wykorzystaliśmy. Rzut karny został podyktowany słusznie, bo nasz zawodnik był faulowany. Jedenastkę wykorzystał Mariusz Chmielewski i była to ważna bramka, ponieważ 2:0 zdecydowanie bardziej przybliżało nas do wygranej. To nasze w pełni zasłużone zwycięstwo i dalej walczymy o to, żeby utrzymać się w lidze – komentuje trener Podlasia. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (8 maja, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska – Wiślanie Jaśkowice 3:0 (1:0)
Bramki: Artur Renkowski 39′, Mariusz Chmielewski 75′ (rzut karny), Jarosław Kosieradzki 85′

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Mitura, Łakomy, Konaszewski, Komar – Syryjczyk (67′ Kosieradzki), Kaznokha (85′ Całka), Leśniak (88′ Dmitruk), Tkaczuk (46′ Andrzejuk) – Chmielewski (80′ Dmowski).

Wiślanie: Sendorek – Archipow, Galos, P. Morawski, Ślęczka – Kuliszewski (67′ Czarnecki), Żaba, M. Morawski (90′ Balcer), Szewczyk, Lampart – Wcisło (67′ Kołton).

Żółte kartki: Mychajło Kaznokha, Patryk Mitura, Kamil Dmowski – Krzysztof Sendorek, Michał Morawski
Sędziował: Paweł Sitkowski (Kąkolewnica).

fot. Cezary Hince