Podlasie wstydu nie przyniosło!

Pierwszy mecz w rozgrywkach grupy IV III ligi mają za sobą piłkarze Podlasia Biała Podlaska. W nim podopieczni Przemysława Sałańskiego ulegli wyżej notowanemu Hutnikowi Kraków 0:2. – Ukłony i gratulacje dla zawodników za podjętą walkę w tym spotkaniu. To, co działo się u nas w ostatnim czasie w klubie, a więc brak wiedzy dotyczącej tego, w której lidze zagramy, przygotowania w okrojonym składzie i brak możliwości przeprowadzenia na czas transferów, skazywały nas na wysoką porażkę. Nie ulega wątpliwości, że w tym meczu większa kultura gry była po stronie rywali, ale sytuacji bramkowych to my stworzyliśmy sobie więcej. W pierwszej połowie były to co najmniej cztery akcje, w tym trzy setki, a po przerwie kolejne dwie. Inna sprawa, że nie został też odgwizdany rzut karny, który nam się należał. Nie mamy się jednak czego wstydzić i na patencie obecnego charakteru oraz wizji gry z poprzedniego sezonu będziemy budowali zespół na trwający już sezon  – komentuje trener Podlasia.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica (18 sierpnia, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska – Hutnik Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: Dawid Linca 52′, Krzysztof Świątek 90′

Podlasie: Zagórski – Andrzejuk, Konaszewski, Pyrka (90′ Skrodziuk), Komar – Kuron (84′ Korol), Nieścieruk (69′ Martynek), Kaznokha, Dmowski (89′ Dmitruk), Kosieradzki (59′ Zabielski) – Jastrzębski.

Hutnik: Zając – Janecki, Leśniak, Garzeł, Tetych – Reczulski, Kołodziej, Gamrot, Świątek, Linca – Ogar (75′ Jaklik).

Żółte kartki: Mychajło Kaznokha, Mateusz Jastrzębski, Paweł Komar – Mateusz Reczulski
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).