Przełamanie Orląt w Wiązownicy

W 12. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Orlęta Radzyń Podlaski odniosły swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Podopieczni Artura Bożyka pokonali KS Wiązownica 3:1. Pierwsza połowa pojedynku dwóch ekip zajmujących aktualnie miejsca w dolnej części III-ligowej tabeli zakończyła się bezbramkowym remisem. W 53. minucie to gospodarze otworzyli wynik po skutecznym wykończeniu Kacpra Wydry. Reprezentanci Lubelszczyzny rzucili się do odrabiania strat. W 64. minucie jeden z zawodników gospodarzy zagrał ręką we własnym polu karnym, za co ekipa z Radzynia Podlaskiego otrzymała jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił Adrian Nowosadko. Dla piłkarza wypożyczonego z Radomiaka Radom to było debiutanckie trafienie w barwach Orląt. W kolejnym fragmencie obie ekipy miały świetne sytuacje. Najbliżej szczęścia był wprowadzony na boisko w drugiej połowie Karol Kalita, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 82. minucie przyjezdni objęli prowadzenie po bramce Edvinasa Baniulisa, który wykorzystał dogranie Macieja Wojczuka. Chwilę później przewagę Orląt powiększył Michał Kobiałka. Pomocnik biało-zielonych uderzył z rzutu wolnego, a golkiper podkarpackiej drużyny popełnił błąd, po którym zespół prowadzony przez Artura Bożyka prowadził 3:1. Goście utrzymali korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i zainkasowali niezwykle cenne trzy punkty.

W następnej kolejce KS Wiązownica podejmie Cracovię II (3 października, 13:00). Natomiast Orlęta Radzyń Podlaski również u siebie zmierzą się ze Stalą Kraśnik (4 października, 15:00). Wcześniej podopieczni Artura Bożyka rozegrają zaległy mecz 4. kolejki z Jutrzenką Giebułtów (30 września, 15:30).

KS Wiązownica – Orlęta Radzyń Podlaski 1:3 (0:0)
Bramki: Kacper Wydra 53′ – Adrian Nowosadko 64′ (rzut karny), Edvinas Baniulis 82′, Michał Kobiałka 84′

KS: Cynar – Kumor, Sokolenko (86′ Lorenc), Staszczak, Gliniak (86′ Bałanda) – Janik, Rop (86′ Bentkowski), A. Kasia (24′ Mac), Szafar – Wydra, Dziedzic (61′ A. Gil).

Orlęta: Klebaniuk – Rycaj, Idzikowski, Kamiński, Nowosadko – Syryjczyk, Kobiałka, Wiatrak (65′ Kalita), Perez – Baniulis (85′ Bożym), Wojczuk.

Żółte kartki: Kacper Rop, Kacper Wydra, Jakub Janik, Jan Mac
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).