Punktowe i bramkowe przełamanie Orląt!

Pierwszy punkt i pierwszego gola w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 zdobyli piłkarze Orląt Radzyń Podlaski, którzy w meczu 23. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi zremisowali z Wólczanką Wólką Pełkińska. – W pierwszej połowie dominowaliśmy tak, jak jeszcze nigdy w tym sezonie. Cały czas gra toczyła się na połowie przeciwnika. Mieliśmy sporo dośrodkowań i sytuacji strzeleckich. Może nie były one stuprocentowe, ale niewiele nam brakowało, aby je wykończyć. Rywale stworzyli jeden rzut rożny, po którym straciliśmy bramkę. Na szczęście w drugiej części meczu odpowiednio na to zareagowaliśmy. Różnie mogło się to jeszcze ułożyć, bo gospodarze odważnie ruszyli do ataku. Remis uważam za sprawiedliwy, choć ze wskazaniem na nas. Nie mogliśmy w tym starciu skorzystać z Maćka Wojczuka pauzującego za kartki i z Damiana Gałązki, a to nasza duża siła ofensywna. Cieszymy się jednak z punktu i z pierwszego gola na wiosnę. Już konfrontacja z Podhalem Nowy Targ pokazała światełko w tunelu. Ci chłopcy potrafią grać w piłkę i nie zasługują na to, żeby przegrywać mecze. Przed nami dwa starcia u siebie i mam nadzieje, że zapunktujemy w nich za trzy oczka, choć w tej lidze wszyscy o coś walczą, dlatego każde spotkanie musi być wybiegane i wyszarpane – mówi Rafał Borysiuk.

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Wiślan Jaśkowice (13 kwietnia, 13:00).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Kajpust 45+4’ – Karol Kalita 74’

Orlęta: Nowacki – Rycaj, Panufnik, Kursa, Kiczuk – Korolczuk, Kot, Ilczuk (75’ Waniowski),  Ciborowski, Turek (55’ Zaręba) – Kalita (90’ Kania).